Podsvícené koupelnové baterie změní vzhled koupelny

Ilona Víchová
15. 12. 2011 4:45
Moderní koupelna si zaslouží netradiční doplňky. Dopřejte si podsvícené vodovodní baterie

Co nadělit vašemu domu pod vánoční stromeček? Originální koupelnovou baterii. Na trhu se objevují nejen designové kousky z chromu a skla, ale novinkou jsou také baterie, které jsou díky LED diodám podsvícené a mnohem bezpečnější.

Pokud nově zařizujeme koupelnu nebo kuchyň, je velmi těžké vybrat vhodné doplňky. Někdo má rád rustikální vzhled a někomu vyhovuje chladný dotek chromu. Komu vadí, že má tekoucí voda z kohoutku stále stejnou barvu, může si pořídit vodovodní baterie s LED podsvícením nebo jednoduché zařízení, které docílí toho, že barva vody bude po otevření kohoutku pokaždé jiná.

Pokud tekoucí voda dosáhne třiceti sedmi stupňů, změní se z modrého odstínu na červenou. Kromě příjemného efektu, jde i o bezpečnostní prvek. Součástí balení jsou tři hodinkové baterie, díky kterým nástavec svítí. Instalace je jednoduchá. Stačí na stávající kohoutek našroubovat, a pomocí dvou redukcí je jisté, že bude pasovat na jakoukoliv baterii.

Další možností je přímo vodovodní baterie s osvětlením měnící barvu v závislosti na teplotě vody, jako tomu bylo u nástavce. Designová skleněná baterie typu vodopád se dá zakoupit za čtyři a půl tisíce korun. Celá skleněná vrstva o rozměrech sto třicet na sto pět milimetrů je podsvícená.

Barvy se mění od modré přes ideální zelenou po nebezpečnou červenou pro horkou vodu od čtyřiceti stupňů. Balení obsahuje kromě vodovodní baterie ještě dva přívodní vodiče k ventilům, těsnění, šrouby pro instalaci, podložky a samozřejmě 4 AA baterie.

Na internetových obchodech se dají zakoupit různé typy. Podsvícenou seženeme nejen umyvadlovou, ale také dřezovou baterii. Ceny výrobců se pohybují od tisíce do šesti tisíc za kus. Za necelých čtyři sta korun jsou k dostání RGB LED sprchové hlavice.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Ministr Arenberger musí vysvětlit pronájem své nemovitosti vinohradské nemocnici, sdělil Babiš

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) musí podle premiéra Andreje Babiše (ANO) do detailu vysvětlit záležitost týkající se toho, že pronajímal svoji nemovitost vinohradské nemocnici, kterou řídil. Upozornil na to ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Babiš o tom s Arenbergerem ráno hovořil. Zároveň sdělil, že chce dokončit kontrolu hospodaření nemocnice.

"Ráno jsem seděl s panem ministrem a požádal jsem ho, aby do detailu ty věci vysvětlil," uvedl Babiš. "Je to pochybení, je to špatně a musí to vysvětlit. Já určitě dokončím nějakou kontrolu hospodaření nemocnice, kde byl ředitelem, abychom se přesvědčili, že je všechno v pořádku," doplnil.

Web Seznam Zprávy napsal, že Arenbergerovi patří areál bývalého státního statku v obci Netřeba na Mělnicku a v jedné z jeho budov sídlí archiv Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Arenberger objekt nemocnici pronajal v roce 2013. Nemocnici vedl od října 2019, předtím v ní byl náměstkem ředitele pro vědu a výzkum.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lesy ČR loni díky státní podpoře měly zisk 44 milionů Kč po minulé ztrátě 790 milionů Kč

Hospodaření státního podniku Lesy České republiky (LČR) loni skončilo ziskem 44 milionů korun po předloňské ztrátě 790 milionů korun. Zakončit loňský rok v plusu podniku pomohly peníze od státu na kompenzaci snížení cen dřeva z důvodu kůrovcové kalamity ve výši 2,3 miliard korun, uvedla mluvčí podniku Eva Jouklová. Původně podnik v koncepci hospodaření počítal s tím, že kvůli kůrovcové kalamitě za loňský rok utrpí ztrátu až 1,9 miliardy. Kompenzace za nižší ceny dřeva dostali od státu i další vlastníci lesa. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi.

"Výsledek velmi pozitivně ovlivnily státní prostředky kompenzující snížení cen dřevní hmoty. Peníze ale hned lesům vracíme při obnově. Naše loňské náklady na pěstební činnost dosáhly bezmála 3,5 miliard korun a zvýšily se o 21 procent oproti roku 2019," uvedl generální ředitel podniku Josef Vojáček. Podnik podle něj také v souladu se Strategií rozvoje podniku z prosince 2020 opět začal tvořit podnikový rezervní fond. "Ten je zásadním zdrojem při nenadálých událostech a kalamitách," uvedl Vojáček.

Podnik loni vysadil 74 milionů sazenic a zalesnil 16.000 hektarů, z toho 3790 hektarů přirozenou cestou. Letos podnik plánuje zalesnit 21.000 hektarů holin a vysadit rekordních 85 milionů sazenic. Plocha holin kvůli masivní těžbě kůrovcového dřeva ke konci loňského roku ve státních lesích vzrostla o šest procent na 32 544 hektarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy