Stylový byt: Atmosféru venkova navodí masivní dřevo

td
2. 1. 2012 5:55
Venkovský styl v sobě snoubí přírodní materiály a uklidňující barevné tóny
Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu | Foto: Aktuálně.cz

Spíš než pohoda a klid patří k dnešní době neustálý spěch a stres. Proč si nepřipomenout jedinečnou atmosféru venkova? Vytvořte si venkovskou oázu klidu ve vlastním domě a nechte ze sebe spadnout všechny starosti, které si přinášíte z práce. I když se může zdát, že venkovský styl není těžké napodobit, opak je pravdou. Právě rustikální vzhled vyžaduje několik zásad, jež vedou k dokonalému designu interiéru.

Seriál Stylový byt

Bydlení není jen o užitnosti, ale také o designu. Připravili jsme proto seriál, který vás provede nejrůznějšími styly zařízení bytu. Stylový byt vám představí nejvhodnější materiály, dekorace a tipy, jak vytvořit fungujiící a elegantní interiér

Základem vesnického stylu jsou kvalitní přírodní materiály. Zapomeňte na lino a zátěžové koberce, v kvalitní podlaze se totiž skrývá půl úspěchu. Místo napodobenin zvolte dřevěnou podlahu nebo dlaždice, jejichž odolnost oceníte zejména na chodbách či v koupelně. Do obytných prostor se potom hodí kusové vlněné koberečky zjemňující celkový dojem.

Foto: Aktuálně.cz

Nábytek by měl být z masivního dřeva, nezáleží na tom, zda použijete almaru po babičce, či postel od prestižního designéra. Starší poškozený nábytek lze restaurovat, stačí ho natřít barvou a rázem se promění v zajímavé oživení místnosti. Současným trendem je sladění pokoje do světlých odstínů bílé či béžové. Vhodné jsou zejména zemité přírodní barvy, které interiér skvěle propojí. Milovníci francouzského venkova mohou použít modré tóny, které evokují voňavou levanduli.

Velkou roli hrají také doplňky. Je třeba dodržet charakter místnosti, hodí se proto opět přírodní materiály. Efektně působí použití dekoračních látek. Ušijte podušky na židle, výraznější květinové vzory se hodí na záclony i na potah pohovky. Trochu svěžesti do pokoje vnesou živé nebo sušené květiny.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 3 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy