Zrcadla pomohou s nedostatkem prostoru i světla

td
27. 12. 2011 1:13
Nejsou nijak drahá a přece dokáží byt proměnit k nepoznání - zrcadla zvětší prostor a prosvětlí byt
Foto: Reuters

U většiny bytů najdeme jedno zrcadlo v koupelně a druhé v předsíni. Tím výčet efektní a užitečné dekorace zdí končí, což je opravdu škoda. Zrcadla totiž neslouží jen k tomu, abychom si zkontrolovali, zda máme správně zapnutý kabát. V interiéru díky odrazu světla dokážou zrcadla zázraky, stačí jen vědět, jak je použít a nebát se zapojit fantazii. Odměnou bude neotřelý vzhled bytu a světlo i v místech, kde byste ho nikdy nečekali.

Zrcadla umožňují snadno opticky zvětšit prostor místnosti, ve které se nachází, obohatí ho totiž o prostor „za zrcadlem". Jejich použití se proto doporučuje hlavně v úzkých a tmavých předsíních či garsonkách o malé výměře. Zejména v menších bytech se nemusíte bát velkých zrcadlových ploch. Ještě před zavěšením zrcadla je však třeba zjistit, kam se bude světlo odrážet. Může se totiž stát, že při nepromyšleném umístění zrcadla bude odraz světla obyvatelům bytu vadit.

Podle feng-shui by se zrcadla neměla dávat do ložnice, příliš totiž rozptylují pozornost a brání v klidném spánku. Hodně lidí také rozptyluje, když v zrcadle vidí odraz vchodových dveří, nebo sebe sama. Jídelna, chodba a obývací pokoj jsou však pro elegantní zrcadla přímo stvořeny. Místo neorámované desky zvolte dekorativní rám, pokud zrcadlo nebude sloužit k prohlížení, můžete vyzkoušet i nezvyklé ozdobné tvary. Pozornost si také zaslouží vše, co se bude v zrcadle odrážet, aby se nestalo, že zrcadlo poukáže na slabé stránky bytu.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále o extraligový titul

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále extraligy. Na palubovce Karlovarska už prohrávali ve třetím utkání 0:2 na sety a v tie-breaku čelili mečbolu, ale nakonec zvítězili po setech 26:28, 23:25, 25:23, 25:22 a 20:18. Stav série hrané na tři vítězné zápasy snížili na 1:2. Čtvrtý duel se uskuteční v pátek na jihu Čech od 20:20.

Českobudějovický trenér René Dvořák poprvé od začátku utkání ve finálové sérii nasadil zkušeného univerzála Filipa Rejlka, který se odvděčil skvělým výkonem a 33 body. "Prokázal svoje umění, ale tohle patří celému týmu," řekl kouč Dvořák v České televizi.

"Šance jsme měli, nevyužili je a Budějovice začaly být kompaktnější," konstatoval po první domácí extraligové porážce v sezoně trenér Karlovarska Jiří Novák a k výkonu svého týmu dodal: "Přišlo mi to na můj vkus moc profesorský a to nemůžeme. Musíme hrát s mladickou nerozvážností a radostí."

Zdroj: ČTK
Další zprávy