Zájem o elektromobily v Česku? Zoufale malý oproti sousedům. Podívejte se, jaká auta Češi kupují

Eva Srpová Eva Srpová
11. 1. 2018 14:46
Zatímco ve světě zájem o elektromobily roste, Češi se elektrickou horečkou zatím nenechávají nakazit. Ze statistik prodaných aut na tuzemském trhu za loňský rok vyplývá, že jednotlivé značky prodávají elektrické modely spíše po desítkách. O hybridní auta je nepatrně větší zájem. Podívejte se do galerie na elektromobily a hybridy, které si vloni Češi kupovali.

Sestavili jsme žebříček s nejprodávanějšími elektromobily a hybridy v Česku podle výsledků statistiky Svazu dovozců automobilů za loňský rok do počtu nejméně 21 prodaných aut.

V porovnání s rokem 2016 se prodeje zvedly, i proto, že nabídka aut na alternativní pohon se také zvyšuje, avšak zdaleka nedosahují výsledků na evropských trzích. 

Když spočítáme elektromobily a hybridy dohromady, v Česku se vloni prodaly tři tisíce aut. Jakmile budeme sčítat pouze "čisté" elektromobily, vloni se u nás podle statistiky SDA prodalo 387 vozů.

Foto: Jan Markovič

1. Toyota RAV4 Hybrid

Nejprodávanějším hybridem na českém trhu je SUV Toyota RAV4. Vloni si ji pořídilo 760 osob.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 90 lidí

Hasiči likvidují požár v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Evakuovali kolem 90 klientů, oheň již mají pod kontrolou. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil prostory kadeřnictví, které jsou součástí areálu. "Místnost byla požárem zasažena v plném rozsahu," uvedl Gabriel. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, kolem 18:45 budovu dohašovali.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po uhašení bude podle Gabriela možné klienty pustit zpátky. "Z požáru už nejdou zplodiny hoření a většina domova je normálně dál obyvatelná," dodal.

Další zprávy