Elon Musk slíbil nabíječku Tesly s restaurací a kinem. Zpráva se stala hitem Twitteru

Jan Markovič Jan Markovič
9. 1. 2018 10:05
Dobít svůj elektromobil a přitom se najíst a podívat se na klasický film. To je poslední nápad, se kterým přišel majitel kalifornské automobilky Tesla Elon Musk. Poprvé o tom informoval na Twitteru, což spustilo lavinu komentářů.
Tohle není oficiální snímek Tesly. Jak by mohla restaurace vypadat si představil klub majitelů amerických elektromobilů z Itálie.
Tohle není oficiální snímek Tesly. Jak by mohla restaurace vypadat si představil klub majitelů amerických elektromobilů z Itálie. | Foto: Tesla Owners Italia

Pro miliardáře a majitele automobilky Tesla se stal Twitter hlavním komunikačním kanálem, kde rád zveřejňuje novinky. Zejména ty kontroverzní a zábavné. Před nedávnem na něm například oznámil, že vystřelí do vesmíru svůj červený sporťák Tesla Roadster, protože testovat raketu s obyčejným závažím je přece nuda.

Nyní publikoval další nápad. Na svém účtu slíbil, že na jedné z nově otevřených nabíjecích stanic Supercharger pro elektromobily Tesla nechá postavit restauraci v retro americkém stylu. Nemají zřejmě chybět servírky na kolečkových bruslích a také drive-in kino, kde se budou promítat oblíbené scény z klasických filmů.

Fanoušci začali na tweet okamžitě reagovat. "A bude možné si jídlo objednat přímo z dotykového displeje v autě, že ano?" napsal Omer Diri. "To je dobrý nápad. Menu může automaticky vyskočit jakmile zaparkujete," odvětil mu Musk.

Musk zůstal jen u několika zpráv s tím, že restauraci otevře někde v oblasti Los Angeles. Konkrétnější nebyl ani mluvčí Tesly. "V tuto chvíli nemáme více informací, než které sdělil Elon na svém Twitteru," řekl nejmenovaný zástupce automobilky americkému serveru stanice CNBC.

Není tedy ani jasné, kdy se restaurace otevře. To ale některým zapáleným fanouškům nezabránilo v tom, aby už připravili první skicu. Z obrázku je patrné, že kombinace moderních elektromobilů s retro prostředím je minimálně odvážnou myšlenkou.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy