reklama
 
 

Za půl roku skončilo v Česku 30 autobazarů. Podle odhadů zřejmě zkrachuje do prosince jednou tolik

5. 9. 2017 9:30
V prvním pololetí letošního roku v Česku zavřelo asi třicet autobazarů, většinou menších a na vesnicích nebo malých městech. Asociace prodejců použitých automobilů odhaduje, že do konce roku ukončí svou činnost nejméně dalších 25. Lidé si zvykli chodit do velkých společností, kde je rozmanitější nabídka.

Počet autobazarů na českém trhu klesl v prvním pololetí zhruba o 30 na přibližně 300. Skončily většinou malé vesnické autobazary nebo autobazary v menších městech s nabídkou do 30 automobilů. Oznámila to Asociace prodejců použitých automobilů. Prodejci s nabídkou 150 a více vozů naopak hlásí nárůsty prodejů.

Podle asociace se tak potvrzuje přesun zákazníků k obchodníkům nejen s velkým výběrem vozidel, ale i dalších služeb spojených s prodejem ojetin. Asociace odhaduje, že letos skončí nejméně ještě dalších 25 menších prodejců ojetin.

"Je to zcela logické, zákazník si může vybrat z většího počtu prodávaných automobilů a vyhledává prodejce, kteří poskytují i další doplňkové služby a garance," uvedl předseda asociace Petr Přikryl.

Podle Přikryla se na českém trhu ojetin projeví v letošním roce tzv. efekt ukončených operativních leasingů. Ty se ve velkém začaly nabízet zhruba před třemi lety a na trh se tak dostaly relativně nové vozy za příznivé ceny. Na ty však malé autobazary často nedosáhnou a skupují je velké firmy s dostatečně silným finančním zázemím.

V Česku se ročně prodá nebo doveze kolem 700 000 ojetých aut. Na autobazary z tohoto počtu připadá zhruba třetina. Recenze aut, která se aktuálně prodávají jako ojetiny, si můžete přečíst zde.

autor: ČTK | 5. 9. 2017 9:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama