Nejen Škody, Fordy nebo Volkswageny. Těchto deset zajímavých ojetin nabídly největší české bazary

Mezi zajímavými ojetinami se v Česku objevilo i Ferrari 550 Maranello.
MTX Roadster na základech Škody Favorit, jehož se vyrobilo jen 200 kusů, byl v roce 2001 nabízen za 119 999 Kč.
Tatra 613 se poprvé objevila v roce 1974 a určena byla jen pro čelné představitele státu. Po roce 1989 se ale auta začala dostávat k soukromým sběratelům. Kousek z roku 1974 vyšel v roce 2003 na 249 999 Kč. Obě československá auta nabízel bazar AAA Auto.
Mercedes-Benz třídy S je od počátku výroby brán jako vrchol nabídky výrobce s trojcípou hvězdou. Za jednu z nejluxusnější verzí řady W220 je považován model 600 L. Vůz z roku 2003 byl o dva roky později prodán za 4,2 milionu korun.
Někteří berou Lamborghini Diablo za poslední skutečně povedený model italské značky. I ten se přitom v roce 2002 prodal v České republice. Za vůz z roku 1992 zaplatil tehdy majitel 2,3 milionu korun.
Foto: Výrobci
Jan Matoušek Jan Matoušek
23. 8. 2017 7:12
Mezi nejprodávanější ojetá auta patří na českém trhu tradičně Škody, v žebříčku se objevují rovněž vozy značek Ford, Hyundai, Renault nebo Volkswagen. I mezi zájemci o bazarová auta se ale občas najdou jedinci, kteří chtějí vyniknout, případně touží po automobilu, který se již delší dobu jako nový nevyrábí. Sestavili jsme tak žebříček deseti zajímavých ojetých automobilů, které se v posledních letech prodaly ve dvou největších českých autobazarech. Převládají sice supersporty, zájem je ale také například o automobily československé produkce. Podívejte se do galerie.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Labouristé pozastavili členství expředsedy Corbyna, důvodem je antisemitismus

Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho komentářům k úřední zprávě, podle níž se tato opoziční strana za Corbynova vedení nedokázala vypořádat s antisemitismem ve svých řadách. Podle zprávy taková selhání navíc zavinila nezákonné obtěžování a diskriminaci. Nový vůdce labouristů Keir Starmer se za to ve čtvrtek omluvil, zatímco Corbyn zprávě vyčetl, že problém z politických důvodů zveličuje.

Corbyn má po dobu vyšetřování pozastavené členství ve straně a v jejím poslaneckém klubu, a to kvůli svým vyjádřením a neochotě je následně odvolat, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vyjádření labouristů.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Ekonomika USA ve čtvrtletí rostla rekordním tempem 33,1 procenta

Ekonomika Spojených států ve třetím čtvrtletí podle prvního rychlého odhadu vykázala rekordní vzestup, k němuž přispěla vládní koronavirová pomoc v objemu více než tří bilionů dolarů (70 bilionů Kč). Ta podpořila zejména výdaje spotřebitelů. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok zvýšil o 33,1 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu.

Tempo růstu bylo v uplynulém čtvrtletí nejrychlejší minimálně od roku 1947, kdy vláda začala tyto údaje sledovat. Ve druhém čtvrtletí naopak ekonomika kvůli dopadům šíření koronaviru klesala rekordním tempem 31,4 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy