Z miniauta velkým MPV za několik minut. To byla hlavní hvězda detroitského autosalonu 1990

Jan Matoušek Jan Matoušek
24. 6. 2017 7:45
Zahájením autosalonové sezony je každoročně lednový autosalon v Detroitu. Především americké automobilky tam představují své nejdůležitější modely, stejně jako zajímavé designové kreace. Nejinak tomu bylo i v roce 1990. Možná nejpozoruhodnějším vozem na výstavě byl Plymouth Voyager III, miniauto, co se po několika minutách změnilo na osmimístné MPV s pohonem všech kol. Rozhodně ale nešlo o jedinou zajímavost ve městě automobilů. Chcete-li si připomenout, jak americké automobilky viděly přítomnost i budoucnost v roce 1990, podívejte se na výběr těch nejzajímavějších novinek z tehdejšího detroitského autosalonu.

Přehled nových automobilů na českém trhu naleznete tady.

Foto: Výrobci

ASC Vision II

Sedan s proti sobě se otevírajícími dveřmi je pozoruhodný hned několika prvky. Například mu úplně chybí střední sloupek a má posuvnou střední část střechy. Vedle toho má zajímavě řešený zadní spoiler, který není na víku kufru, ale na zakončení linie střechy. Uvnitř nechybí obrazovka na středové konzoli, i když utopená za voličem převodovky. Pod kapotou ASC Vision II je přeplňovaný dvoulitr z Porsche 944 s výkonem 164 kW. Do výroby se sportovní sedan nikdy nepodíval.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy