Vybrali jsme pět užitečných aplikací na mobilní telefon, které pomáhají řidičům a jsou zdarma

Jan Markovič Jan Markovič
15. 1. 2017 19:03
Některé aplikace pro chytré mobilní telefony usnadňují každodenní jízdu autem. Třeba tím, že promítnou základní údaje včetně profilu silnice na čelní sklo vozu. A nebo se díky nim dozvíte, že za rohem číhá policista s radarem. Sdružují také komunity, které spolu sdílejí nejrůznější údaje. Vybrali jsme pět aplikací, které se vám můžou za volantem, ale i za řidítky hodit. A navíc jsou všechny zdarma.
Foto: Zaparkuju.cz

Zaparkuju.cz

Nový projekt, který se zatím rozjíždí, ale vypadá slibně. Aplikace má databázi nových parkovacích zón v Praze 5, 6, 8, a také části Prahy 3. Vývojáři postupně pracují na jejich rozšíření. V blízké budoucnosti mají v plánu zapojit také soukromá parkoviště a parkovací garáže. Nyní umí informovat o obsazenosti parkovišť P+R.

Foto: Zaparkuju.cz

Výhodou kromě detailní mapy automatů a cen v zónách je i fakt, že lze do aplikace nahrát svou registrační značku a přímo pomocí ní jednoduše zaplatit. Pokud byste hledali parkování v jiných městech, ale hlavně i po cestách v zahraničí, pak lze kromě této aplikace sáhnout po cizím projektu Parkopedia Parking. Ten ale v Praze příliš přesný není a chybí mu právě informace o zónách.

Web aplikace najdete zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy