Vybrali jsme pět užitečných aplikací na mobilní telefon, které pomáhají řidičům a jsou zdarma

Jan Markovič Jan Markovič
15. 1. 2017 19:03
Některé aplikace pro chytré mobilní telefony usnadňují každodenní jízdu autem. Třeba tím, že promítnou základní údaje včetně profilu silnice na čelní sklo vozu. A nebo se díky nim dozvíte, že za rohem číhá policista s radarem. Sdružují také komunity, které spolu sdílejí nejrůznější údaje. Vybrali jsme pět aplikací, které se vám můžou za volantem, ale i za řidítky hodit. A navíc jsou všechny zdarma.
Foto: ESR

EST

Název je zkratkou „Eat, sleep and ride“ (jez, spi a jezdi). Je určena pro nadšené motorkáře, kteří ji vytěží na maximum. Kromě toho, že zaznamená vaši vyjížďku do mapy, přináší informace i rychlosti nebo úhlu náklonu do zatáčky. Kvůli tomu je ale nutné telefon umístit do držáku na řidítka a aplikaci kalibrovat, jinak budou údaje nesmyslné. Kromě toho, že si můžete své oblíbené trasy ukládat, lze je sdílet i s ostatními uživateli. A samozřejmě prohlížet jejich trasy, takže se můžete inspirovat k dalším projížďkám. Lze si zobrazit také uživatele v okolí a třeba se přidat k jejich jízdě. A je tu ještě velmi dobrá bezpečnostní funkce – lze si uložit kontakty pro případ nouze a pokud aplikace detekuje, že jste s motocyklem měli nehodu, automaticky je informuje o vaší poloze. Je zdarma.

Komunitu ESR najdete zde.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy