Vybrali jsme pět užitečných aplikací na mobilní telefon, které pomáhají řidičům a jsou zdarma

Jan Markovič Jan Markovič
15. 1. 2017 19:03
Některé aplikace pro chytré mobilní telefony usnadňují každodenní jízdu autem. Třeba tím, že promítnou základní údaje včetně profilu silnice na čelní sklo vozu. A nebo se díky nim dozvíte, že za rohem číhá policista s radarem. Sdružují také komunity, které spolu sdílejí nejrůznější údaje. Vybrali jsme pět aplikací, které se vám můžou za volantem, ale i za řidítky hodit. A navíc jsou všechny zdarma.
Foto: ESR

EST

Název je zkratkou „Eat, sleep and ride“ (jez, spi a jezdi). Je určena pro nadšené motorkáře, kteří ji vytěží na maximum. Kromě toho, že zaznamená vaši vyjížďku do mapy, přináší informace i rychlosti nebo úhlu náklonu do zatáčky. Kvůli tomu je ale nutné telefon umístit do držáku na řidítka a aplikaci kalibrovat, jinak budou údaje nesmyslné. Kromě toho, že si můžete své oblíbené trasy ukládat, lze je sdílet i s ostatními uživateli. A samozřejmě prohlížet jejich trasy, takže se můžete inspirovat k dalším projížďkám. Lze si zobrazit také uživatele v okolí a třeba se přidat k jejich jízdě. A je tu ještě velmi dobrá bezpečnostní funkce – lze si uložit kontakty pro případ nouze a pokud aplikace detekuje, že jste s motocyklem měli nehodu, automaticky je informuje o vaší poloze. Je zdarma.

Komunitu ESR najdete zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy