Vybrali jsme pět užitečných aplikací na mobilní telefon, které pomáhají řidičům a jsou zdarma

Jan Markovič Jan Markovič
15. 1. 2017 19:03
Některé aplikace pro chytré mobilní telefony usnadňují každodenní jízdu autem. Třeba tím, že promítnou základní údaje včetně profilu silnice na čelní sklo vozu. A nebo se díky nim dozvíte, že za rohem číhá policista s radarem. Sdružují také komunity, které spolu sdílejí nejrůznější údaje. Vybrali jsme pět aplikací, které se vám můžou za volantem, ale i za řidítky hodit. A navíc jsou všechny zdarma.
Foto: Waze

Waze

Nemůže existovat výčet aplikací pro řidiče, pokud v něm není uvedena známá Waze. Řada řidičů už bez ní snad ani nevyjede. Kromě toho, že pomáhá s navigací, informacemi o uzavírkách, stavu silnic, nehodách, varuje i před měřením a policejními kontrolami. Kolem aplikace se pohybuje rozsáhlá komunita řidičů, která mezi sebou sdílí všechny důležité události na cestě. Mnohdy tak předběhnou dopravní zpravodajství, ale i mapy od Googlu. Ke stažení je zdarma.

Aplikaci a více informací o funkcích najdete zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy