Taková Dacia tu ještě nebyla. Nový Duster už není chudý příbuzný, má moderní techniku i vzhled

Jan Matoušek Jan Matoušek
13. 9. 2017 7:14
Z pohledu českého trhu je jednou z nejdůležitějších novinek Dacia Duster. Jedná se totiž o jedno z nejprodávanějších terénních aut na českém trhu, donedávna to byla také nejlevnější čtyřkolka na trhu. Ve druhé generaci vsadil Duster na osvědčené tvary, většinu dalších oblastí ale výrazně zlepšil. Například interiér je nyní výrazně hodnotnější, přesto se i v něm ale vyskytují nějaké chyby. Do následující grafiky se podívejte na naše první dojmy, které jsme nabírali přímo na frankfurtském výstavišti.

Na test dosluhující Dacie Duster s pohonem všech kol se podívejte zde.

Foto: Jan Matoušek

Použitá technika

Revoluce pod kapotou? U Dacie to nehrozí, základem tak u Dusteru zůstává jednotka SCe 115. Výše je posazen přeplňovaný motor TCe 125, který je stejně jako atmosferický sourozenec v nabídce s pohonem předních nebo všech kol a manuální převodovkou. Turbodiesely jsou dva, dCi 90 s pohonem přední nápravy a manuálním řazením nebo dCi 110 s pohonem předních nebo všech kol. Předokolka může mít volitelně řazení dvouspojkovým automatem EDC. Značka ale nezapomíná ani na milovníky alternativních paliv, proto je verze SCe 115 dostupná i se spalováním LPG. Světlá výška Dusteru je 210 mm.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si v Egyptě vyžádala srážka autobusu s kamionem

Nejméně dvacet lidí přišlo o život a další tři byli zraněni při úterní srážce autobusu s kamionem v jižním Egyptě. Informovala o tom dnes agentura AP. Nehoda se stala v provincii Asijút asi 320 kilometrů jižně od Káhiry. Autobus, který jel z hlavního města, se převrátil při předjíždění kamionu. Následně do něj kamion narazil a obě vozidla vzplanula, uvedla AP s odvoláním na guvernéra.

Při dopravních nehodách v Egyptě každý rok umírají tisíce lidí. Havárie jsou většinou způsobeny překračováním povolené rychlosti, špatnými silnicemi nebo nedostatečným prosazováním bezpečnosti v dopravě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy