Hledali jsme nejlevnější nová auta módní kategorie SUV. Za méně než půl milionu jich je třiadvacet

Nejlevnějším SUV na trhu je miniaturní Suzuki Ignis.
Ford Kuga je nejlevnějším SUV střední třídy. Do této kategorie řadíme auta, jejichž karoserie délkou přesahuje 4,5 m. Prodává se od 499 990 korun. Za tyto peníze dostanete verzi s pohonem přední nápravy a benzinovým turbomotorem 1.5 EcoBoost.
Honda HR-V patří mezi kompakty, tedy rodinná SUV. Stojí od 494 900 korun s benzinovou patnáctistovkou bez turba a pohonem předních kol.
Toyota C-HR začíná na ceně 489 900 korun s benzinovým motorem 1.2 Turbo a pohonem přední nápravy.
Dvacítku nejlevnějších SUV otevírá Renault Kadjar s cenou od 479 900 korun. Také jeho pohání benzinová dvanáctistovka s turbem, která roztáčí přední kola.
Foto: Jan Markovič
Ondřej Běhal
5. 8. 2017 7:46
Díky ochranným prvkům na karoserii se tváří, že by mohla okamžitě vyrazit do terénu. Přesto k tomu většina levnějších aut kategorie SUV není určena. U zákazníků jim to ale nevadí. Jejich popularita na českém i evropském trhu roste a nových modelů přibývá. A to i v cenově dostupných relacích. Na českém trhu jsme aktuálně objevili 23 automobilů kategorie SUV, které lze jako nové pořídit za méně než půl milionu korun. Najdete je v přiložené fotogalerii.

Kompletní přehled všech 198 verzí vozů kategorie SUV s cenou nižší než půl milionu korun si můžete prohlédnout pod tímto odkazem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy