Řídili jsme nový Volkswagen Touareg. Obr z Bratislavy nemá skoro žádné chyby

Jan Markovič Jan Markovič
21. 5. 2018 16:38
Velké SUV ve své třetí generaci neschová záměr uspět hlavně na čínském trhu. Jenže jeho jízdní vlastnosti, výbava, ale i praktičnost jej řadí mezi nejlepší vozy, které si v současnosti na trhu můžete pořídit. Kdo si počká, vybere si později z větší nabídky motorů. To vše a další informace, které jsme posbírali během prvních jízd s novým Volkswagenem Touareg najdete v následující přehledné grafice.
S Volkswagenem Touareg jsme jezdili v Alpách. Vyzkoušeli jsme ho jak na klidných rakouských dálnicích, tak na zatočených okreskách s nejen hladkým asfaltem.
S Volkswagenem Touareg jsme jezdili v Alpách. Vyzkoušeli jsme ho jak na klidných rakouských dálnicích, tak na zatočených okreskách s nejen hladkým asfaltem. | Foto: Volkswagen
Foto: Volkswagen

Kdo je to pan Touareg

První velké SUV od Volkswagenu se vyrábí od roku 2002, aktuálně na trh vstupuje jeho třetí generace. Ta po poněkud suchém designu svých předchůdců vsadila na nápadný vzhled se spoustou chromu. Oproti tři roky staré Audi Q7 působí dynamičtěji (obě auta spolu sdílí platformu). Na rozdíl od ní totiž nenabízí třetí řadu sedadel, což mu umožňuje mít svažitější střechu a kompaktní rozměry. Touareg na délku měří "jen" 4878 mm, zatímco Q7 přerůstá hranici pěti metrů. Samotný Volkswagen označuje Touareg za svůj model v luxusní kategorii.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy