Nový Volkswagen Touareg jsme si prohlédli v Číně. Kabina obřího SUV vypadá jako sci-fi

Jan Markovič Jan Markovič
29. 3. 2018 13:24
Vyrábí se v Bratislavě, ale nejdůležitějším trhem pro něj bude Čína. I proto se třetí Volkswagen Touareg představil v Pekingu. Aktuálně.cz jako jedno z mála českých médií bylo u toho. Podívejte se, jak akce probíhala, ale hlavně co nabídne nová podoba velkého SUV, které je proslulé svými schopnostmi v terénu i rozmáchlým prostorem pro posádku.

Ještě než vám ho ukážeme

Volkswagen si na opravdu pompézní představení v Pekingu pozval přes tisíc novinářů z celého světa. Zatímco z Česka jsme byli dva, Číňanů bylo hned několik stovek. Akce spíš připomínala takovou malou obdobu ženevského autosalonu než běžnou tiskovku k uvedení nového vozu. Než se celé divadlo s odhalováním auta spustilo, mohli si lidé prohlédnout na několika místech zajímavosti týkající se historie Touaregu. Za pozornost stojí maskovaný model (vlevo), který za tři týdny dojel z Bratislavy do Pekingu. Řídil ho držitel rekordu v dálkové jízdě Rainer Zietlow. Osahat si šlo i zvětšený model nové palubní desky, na kterém je patrné, že Volkswagen vsadil na displeje.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy