11 Volkswagenů, které vyvracejí mýtus o nudné značce. Znáte lidový supersport nebo šílený Golf?

Jan Matoušek Jan Matoušek
1. 2. 2018 7:15
Automobilka Volkswagen má mezi veřejností nálepku konzervativního výrobce automobilů. Jeho vozy se, jak se také občas říká, kupují spíše rozumem než srdcem. To však neznamená, že by Němci neuměli vyrobit zajímavé a v mnoha případech velmi zábavné auto. Ne všechny se dostanou do sériové výroby, což je ostatně vidět i v následující grafice. V ní najdete 11 zajímavých modelů se znakem "lidového vozu".
Foto: Volkswagen

Volkswagen Scirocco Bimotor

Dvoumotorový vůz není v automobilovém průmyslu věc běžná, leč ani věc extrémně vzácná. Druhá generace Scirocca je však poměrně neobvyklé auto na tuto konverzi. Němci na základě kompaktního kupé postavili taková auta dokonce ve dvou vývojových stupních - první verze měla vpředu i vzadu zážehovou osmnáctistovku s úpravami od Eckarta Berga s celkovým výkonem 269 kW. Každá jednotka měla vlastní převodovku i vlastní diferenciál s omezenou svorností, celkově tak vznikl pohon všech kol a auto se zrychlením z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy. Druhé vývojovém stádium (na fotce) se svým pojetím přiblížilo možné sériové výrobě a mělo také dvě sériové osmnáctistovky o výkonu "jen" 210 kW. Manuální převodovky pak nahradily automaty. Ani tato verze ale do série nepronikla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy