11 Volkswagenů, které vyvracejí mýtus o nudné značce. Znáte lidový supersport nebo šílený Golf?

Jan Matoušek Jan Matoušek
1. 2. 2018 7:15
Automobilka Volkswagen má mezi veřejností nálepku konzervativního výrobce automobilů. Jeho vozy se, jak se také občas říká, kupují spíše rozumem než srdcem. To však neznamená, že by Němci neuměli vyrobit zajímavé a v mnoha případech velmi zábavné auto. Ne všechny se dostanou do sériové výroby, což je ostatně vidět i v následující grafice. V ní najdete 11 zajímavých modelů se znakem "lidového vozu".
Foto: Volkswagen

Volkswagen Scirocco Bimotor

Dvoumotorový vůz není v automobilovém průmyslu věc běžná, leč ani věc extrémně vzácná. Druhá generace Scirocca je však poměrně neobvyklé auto na tuto konverzi. Němci na základě kompaktního kupé postavili taková auta dokonce ve dvou vývojových stupních - první verze měla vpředu i vzadu zážehovou osmnáctistovku s úpravami od Eckarta Berga s celkovým výkonem 269 kW. Každá jednotka měla vlastní převodovku i vlastní diferenciál s omezenou svorností, celkově tak vznikl pohon všech kol a auto se zrychlením z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy. Druhé vývojovém stádium (na fotce) se svým pojetím přiblížilo možné sériové výrobě a mělo také dvě sériové osmnáctistovky o výkonu "jen" 210 kW. Manuální převodovky pak nahradily automaty. Ani tato verze ale do série nepronikla.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy