Mimořádná zpráva

Před 30 lety se dostala Škoda Favorit k prvním zákazníkům. Stála jako dnes Superb

Eva Srpová Eva Srpová
30. 8. 2018 6:02
Škoda Favorit se sice představila veřejnosti na zářijovém Strojírenském veletrhu v Brně v roce 1988, ale první auta dorazila k zákazníkům v srpnu roku následujícího, tedy přesně před třiceti lety. Při přepočtu cen na průměrné platy tehdy a dnes vychází, že Favorit byl stejně drahý jako dnes vlajková loď automobilky, model Superb, případně jako SUV Kodiaq.
Foto: Archiv Škoda Auto

Favorit představoval zlom v éře mladoboleslavských aut. Byl to právě tento model, který přesvědčil Volkswagen, aby Škodu koupil.

Vůz vznikl za rekordně krátkou dobu a premiéru měl 16. září 1987 na 29. Strojírenském veletrhu v Brně. Jenže než se vozy dostaly k prvním natěšeným zákazníkům, uběhl skoro rok. První auta byla dodána v srpnu 1988, tedy před třiceti lety.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Nemocný muž zmizel jen v tričku. Našla ho na Olomoucku řidička

Policie našla sedmadvacetiletého nemocného muže, který dnes ráno opustil centrum Vincentinum ve Šternberku na Olomoucku pouze v tričku. Muž, který je epileptik a mohl být v ohrožení života, byl vypátrán v nedalekých Bohuňovicích na Olomoucku. Je v pořádku, uvedla policie na Twitteru.

Muž odešel z centra dnes před 08:00. Našel se po výzvě, kterou policisté zveřejnili. "Díky ní si pohřešovaného všimla řidička v nedalekých Bohuňovicích. V bundě půjčené od policistů se tak vrátil zpět do místa bydliště," uvedla policie.

Další zprávy