Za málo peněz hodně muziky. Nová Kia Ceed si zachovala nízkou cenu, kombi je větší než Octavia

Jan Matoušek Jan Matoušek
27. 8. 2018 6:07
Nižší střední třída je po vozech SUV nejprodávanější kategorií aut v České republice. Za prvních sedm měsíců letošního roku se pro některý z kompaktů rozhodlo přes 33 tisíc zákazníků. Teď navíc přichází v nové generaci jeden ze silných hráčů nejen českého, ale i evropského trhu. V Žilině vyráběná Kia Ceed se dočkala třetího vydání, které výborně jezdí a zaujme i vnitřním prostorem. Nejdůležitější je ale stejně cena, která začíná na 380 tisících korun. Co za tyto peníze zákazník dostane a kolik stojí praktické kombi, zjistíte v následující galerii.

Větší než předchůdce

Dlouze představovat design či kabinu nového Ceedu by bylo jako nosit pověstné dříví do lesa. Vše o designu i jízdních vlastnostech totiž můžete najít v našem nedávném testu. Co ovšem stojí za zopakování, to je velikost korejského kompaktu, který stojí na nové platformě K2. Hatchback má na délku 4310 mm, což je úplně stejně jako u končícího provedení. To stejné platí i pro rozvor náprav o hodnotě 2650 mm, v rámci třídy je tak Ceed (ano, nově již bez apostrofu) průměrně dlouhý, ovšem s nadprůměrným rozvorem náprav. Kde se nová platforma podepsala více, to je o 20 mm větší šířka a 23 mm nižší výška karoserie. 

 

Právě se děje

před 28 minutami

U hranic s Ázerbájdžánem jsou rozmístění ruští pohraničníci, oznámil Jerevan

V arménské oblasti Tavuš, která hraničí s Ázerbájdžánem, byla rozmístěna ruská pohraniční stráž. Podle ruských tiskových agentur to ve čtvrtek oznámilo arménské ministerstvo obrany. Premiér Nikol Pašinjan už dříve navrhl zřídit stanoviště ruských pohraničníků podél arménsko-ázerbájdžánských hranic, kde neustávají boje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy