Odmrazování skla na volnoběh vás může stát dva a půl tisíce. Vyzkoušejte babské rady

Martin Přibyl Martin Přibyl
15. 1. 2019 15:59
S čelním sklem auta se všichni řidiči během zimy seznámí opravdu důkladně. Ráno z něj musí smést sníh, seškrabat led a nedej bože, když se zevnitř ještě zamlží, nebo dokonce zamrzne. Není divu, že řadu z nich láká prostě pustit motor a nechat topení, ať tu těžkou práci odvede za ně. Takový postup ale má hned několik háčků: porušujete jím zákon a můžete za to dostat pokutu až 2500 Kč, ničíte motor a vlastně ani není nejrychlejší. Přesto se můžete námaze se škrabkou vyhnout. Podívejte se do přehledu.
Foto: iStock

Gel na holení proti zamlžení

Na trhu sice existují speciální přípravky nebo jimi napuštěné utěrky, které mají zabránit mlžení čelního skla zevnitř, něčeho podobného ale můžete dosáhnout i pěnou nebo gelem na holení. Kosmetický přípravek stačí jen rovnoměrně nanést zevnitř čelního skla a rozleštit. Látky v něm obsažené pak zabrání tomu, aby se na povrchu okna vytvořily jemné kapičky vlhkosti, které omezují viditelnost. Stejný trik můžete mimochodem použít právě i na zrcadlo v koupelně.

Pokud už máte vzduch uvnitř auta vlhký, mohl by vám pomoci silikagel, který asi nejsnadněji koupíte v podobě kočičí podestýlky. Stačí jí naplnit nějaký pytlík a umístit do vozu, silikagel absorbuje vodu a sníží vzdušnou vlhkost. V menším měřítku se za podobným účelem dají použít i drobné pytlíčky se silikagelem, které najdete třeba u nových brašen nebo kabelek. Ostatně podobné se dají ve větším jako vysoušecí sáčky i přímo koupit. Vyjdou na pár korun.

 

Právě se děje

Další zprávy