Škoda Kodiaq má nového vyzyvatele. Toyota RAV4 nezná naftu, sází na hybrid

Jan Matoušek Jan Matoušek
24. 1. 2019 6:03
Novou Toyotu RAV4 jsme si poprvé naživo prohlédli loni na pařížském autosalonu. Japonský konkurent Kodiaqu nás tehdy docela zaujal neotřelým vnějším vzhledem, některými chytrými detaily v interiéru a také vnitřním prostorem. Teď nová generace populárního SUV vstupuje na český trh, kde se bude chtít vypořádat nejen s již zmíněnou škodovkou. Místo turbodieselu má ovšem hybridní pohon a základní cenu má posazenou výše než Kodiaq.

Pro přehled SUV střední třídy do 800 tisíc korun klikněte sem.

Pátá generace Toyoty RAV4 sází na dynamický design. Japonská automobilka upustila od poněkud konzervativních tvarů stávajícího provedení a přistoupila k ostřeji řezaným rysům nejen v přední části. Drsnému vzezření pomáhá i světlá výška zvýšená o 15 mm. Mezigeneračně se přitom středně velké SUV spíše zmenšilo. Na délku má 4600 mm, o 5 mm méně než doposud. Šířka 1855 mm je naopak o 10 mm větší, stejný nárůst hlásí i výška SUV o hodnotě 1685 mm. Důležitou veličinou je rozvor náprav, který se od minulé verze prodloužil o 30 mm na 2690 mm.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy