Škoda výrazně zlevnila končící Octavii s naftovým motorem. Jak obstojí proti rivalům?

Jan Matoušek Jan Matoušek
2. 3. 2020 6:02
Končící třetí Škoda Octavia Combi začíná v akční verzi 125 let pod půl milionem korun. Pod kapotou je přitom naftový motor, který je pro řadu značek i zákazníků u rodinného vozu stále velmi důležitý. Vypouští totiž méně emisí CO2 a spotřebuje méně paliva než benzin, lépe se tak vyrovnává s limity Evropské unie. Podívali jsme se proto, kolik stojí nejlevnější naftové verze konkurentů Octavie Combi.
Foto: Škoda Auto

Škoda Octavia Combi 1.6 TDI 125 let - 499 900 Kč

Rozměry (d/š/v): 4667/1814/1495 mm
Rozvor: 2686 mm
Kufr: 610/1740 l
Výkon a točivý moment: 85 kW a 250 Nm
Převodovka: manuální pětistupňová
Spotřeba: 4,1-4,3 l / 100 km
Emise CO2: 108-111 g/km
Cena od: 499 900 Kč

Loučící se třetí generace Škody Octavia Combi dostala na sklonku života akční verzi 125 let. Ta vychází ze základní výbavy Ambition, oproti ní ale nabízí některé prvky navíc a k tomu i nižší cenu. V praxi to znamená, že s turbodieselem 1.6 TDI stojí v normálním ceníku auto 592 900 korun, akční verze 125 let ale stlačí cenu na 499 900 korun. Jde také o nejlevnější motorizaci celé akční výbavy.

Mezi prvky, které má akční Octavia v ceně, potom nechybí třeba Front Assist, tempomat nebo mlhovky. Z komfortní výbavy má kombi také automatickou dvouzónovou klimatizaci, rádio s 6,5palcovým dotykovým displejem a osmi reproduktory, elektrická všechna okna, zadní parkovací senzory, vyhřívaná přední sedadla či multifunkční kožený volant. Zadní světla jsou diodová, litá kola mají průměr 16 palců. Nevýhodou může být absence téměř jakýchkoliv příplatků.

Šestnáctistovka TDI přitom patří mezi ty úspornější motory v rámci segmentu, kdy se spotřeba pohybuje mezi 4,1 a 4,3 l / 100 km. Oproti konkurentům však nabízí pouze pětistupňovou manuální převodovku.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Hlídky zachránily 84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy