Nejprodávanější auta v Evropě: Hlad po modelech Dacia nekončí, dařilo se i Octavii

Jestli je nějaká značka skokanem roku, pak jde o Dacii.
25. Ačkoliv se segment nejmenších aut pohybuje, i kvůli zpřísňujícím se emisním nařízením, nad propastí, Fiat stále dokáže mezi nejprodávanější auta Evropy dostat dva své modely této kategorie. Níže posazený je pětadvacátý model 500 se 160 699 prodanými kusy. To je o 4,8 procenta méně než v roce 2018.
24. O sedm procent meziročně poklesl i Peugeot 2008, který si připsal 165 604 prodaných kusů. Pomoci vzhůru by mu ale mohla nová generace, jejíž prodej se na evropských trzích rozbíhá.
23. Naopak Mercedes-Benz třídy C si prodejně o procento polepšil a z 26. místa se tak posunul na 23. Celkem zaznamenal 166 017 prodaných kusů.
22. Škoda Fabia se mezi nejpopulárnějšími auty Evropy drží delší dobu. Za minulý rok si našla 166 831 zákazníků, což ale znamená sedmiprocentní propad.
Foto: Dacia
Jan Matoušek Jan Matoušek
13. 2. 2020 6:04
Nejprodávanějším autem na světě je Toyota Corolla, v Česku dominuje Škoda Octavia. Jak ale vypadá 25 nejoblíbenějších aut v Evropě? Na to dává odpověď žebříček oborového webu Focus2move, který každoročně přináší detailní statistiky z jednotlivých evropských trhů. Do souhrnného pořadí zařadil celkem 44 trhů, nechybí tak například ani Rusko.

Žebříček nejprodávanějších aut v Evropě zveřejnil web Focus2move.com.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy