Nejprodávanější auta v Evropě: Hlad po modelech Dacia nekončí, dařilo se i Octavii

Jestli je nějaká značka skokanem roku, pak jde o Dacii.
25. Ačkoliv se segment nejmenších aut pohybuje, i kvůli zpřísňujícím se emisním nařízením, nad propastí, Fiat stále dokáže mezi nejprodávanější auta Evropy dostat dva své modely této kategorie. Níže posazený je pětadvacátý model 500 se 160 699 prodanými kusy. To je o 4,8 procenta méně než v roce 2018.
24. O sedm procent meziročně poklesl i Peugeot 2008, který si připsal 165 604 prodaných kusů. Pomoci vzhůru by mu ale mohla nová generace, jejíž prodej se na evropských trzích rozbíhá.
23. Naopak Mercedes-Benz třídy C si prodejně o procento polepšil a z 26. místa se tak posunul na 23. Celkem zaznamenal 166 017 prodaných kusů.
22. Škoda Fabia se mezi nejpopulárnějšími auty Evropy drží delší dobu. Za minulý rok si našla 166 831 zákazníků, což ale znamená sedmiprocentní propad.
Foto: Dacia
Jan Matoušek Jan Matoušek
13. 2. 2020 6:04
Nejprodávanějším autem na světě je Toyota Corolla, v Česku dominuje Škoda Octavia. Jak ale vypadá 25 nejoblíbenějších aut v Evropě? Na to dává odpověď žebříček oborového webu Focus2move, který každoročně přináší detailní statistiky z jednotlivých evropských trhů. Do souhrnného pořadí zařadil celkem 44 trhů, nechybí tak například ani Rusko.

Žebříček nejprodávanějších aut v Evropě zveřejnil web Focus2move.com.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy