Na západě nohu z plynu: Německo zpřísňuje pokuty za rychlost i parkování

Martin Přibyl Martin Přibyl
27. 4. 2020 14:16
V Německu začíná od úterý 28. dubna platit novela zákona o silničním provozu. Nejvýraznější změnou je navýšení pokut za rychlost i parkování. Změny mají ale zároveň pomoci cyklistům a také záchranářům. Na podrobnosti se podívejte do přehledu.
Foto: Denis Chripák, ADAC

Ulička pro záchranářská vozidla

Proti další novince mezi pokutami nikdo neprotestuje. Vytvoření uličky pro záchranářská vozidla v koloně na dálnici je důležité pro včasný zásah a záchranu lidských životů. Ti, kteří by toto pravidlo opomněli, mohou počítat s pokutou ve výši dvou set eur, tedy v současnosti téměř 5500 korun, dvěma trestnými body a také možným měsíčním zákazem řízení. Pokud by se řidič rozhodl využít uličku sám a projel jí, zvyšuje se pokuta na 240 eur (6800 korun), šofér dostane dva body a ve hře i nadále zůstává měsíční odpočinek od volantu.

V Česku platí podle ministerstva dopravy za jízdu záchranářskou uličkou pokuta až 2500 korun.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Šéf vojenských zpravodejců Beroun potvrdil, že se debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu

Šéf vojenských zpravodajců Jan Beroun potvrdil, že na schůzce na ministerstvu vnitra se debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu, předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochové (ODS).

"Pan ředitel potvrdil, že probíhala debata na téma cesty pana Hamáčka do Moskvy, ale rozhodně pan Beroun nepotvrdil, že by byla předmětem výměnného obchodu za kauzu Vrbětice," řekla Černochová na tiskové konferenci.

Šéf komise pro kontrolu vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN) uvedl, že nemá pochybnosti o tom, že Hamáček cestu do Ruska plánoval. Není to podle něj v souladu s tím, co bylo řečeno dřív.

Další zprávy