Kupujte, dokud jsou: Vybrali jsme nová auta, která v blízké budoucnosti skončí

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 7. 2019 6:02
Automobilky chrlí stále jeden nový model za druhým. U některých výrobců pak šířka modelové palety dosahuje několika desítek kusů, což je v dnešní době regulací a měnících se předpisů často neudržitelné. S příchodem nových aut se tak musí značky zbavit některých starších modelů. Například Hyundai ix20, Ford C-Max nebo Volvo V40 už z výrobních linek nesjíždí, další vozy stejný osud čeká v řádu měsíců nebo let. Prohlédněte si modely, jejichž budoucnost je zaplavená otazníky. Pokud o některý máte zájem, doporučujeme s koupí neváhat.
Foto: Výrobci

Audi TT

Atraktivní Audi TT přijelo poprvé na sklonku 90. let a stalo se pevnou součástí nabídky německé automobilky. Čtvrté generace se nicméně nedočká, minimálně ne ve stejné podobě jako doposud. Nástupcem by se v jeho případě mohl stát sportovní elektromobil. A vzhledem k tomu, že TT historicky technicky vychází z kompaktů koncernu Volkswagen, není vyloučeno použití platformy MEB, kterou bude mít třeba nový VW ID.3.

Nejistá je i budoucnost dalšího sportovního modelu čtyř kruhů. R8 by totiž také mohlo přijít o spalovací motor, ačkoliv šéf divize Audi Sport Oliver Hoffmann na konci června pro britský magazín Autocar prohlásil, že bojují za zachování spalovacího desetiválce i pro případnou třetí generaci.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy