Kupujte, dokud jsou: Vybrali jsme nová auta, která v blízké budoucnosti skončí

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 7. 2019 6:02
Automobilky chrlí stále jeden nový model za druhým. U některých výrobců pak šířka modelové palety dosahuje několika desítek kusů, což je v dnešní době regulací a měnících se předpisů často neudržitelné. S příchodem nových aut se tak musí značky zbavit některých starších modelů. Například Hyundai ix20, Ford C-Max nebo Volvo V40 už z výrobních linek nesjíždí, další vozy stejný osud čeká v řádu měsíců nebo let. Prohlédněte si modely, jejichž budoucnost je zaplavená otazníky. Pokud o některý máte zájem, doporučujeme s koupí neváhat.
Foto: Výrobci

Citroën C4 Cactus

Průvan v nabídce postupně zažívá i Citroën. Ten již ukončil výrobu nejen klasické C5 pro evropské trhy, ale i pětimístného MPV C4 SpaceTourer (dříve Picasso, sedmimístná verze Grand zatím ve výrobě zůstává, ale její osud je nejasný). Dalším v řadě pak je kompaktní C4 Cactus. Ten se při modernizaci před dvěma lety z malého SUV přetvořil v konkurenta Volkswagenu Golf, ani to mu však k delší životní dráze nepomohlo.

Podle Top Gearu, který cituje šéfa dvojitého šípu Xaviera Peugeota, totiž Cactus nahradí jiný model segmentu C, který bude nejen vypadat, ale také se jmenovat jinak. Nicméně označení Cactus by nemuselo zmizet úplně, jen jej může dostat trochu jiný model či řada modelů.

 

Právě se děje

Další zprávy