Deset aut, která proslavila Ameriku. Legendy, ve kterých jezdil Presley nebo byl zavražděn Kennedy

Anina Russová
10. 2. 2018 7:30
Celý svět je uprostřed až neuvěřitelného rozmachu automobilismu, což se nakonec projevuje na neustále ucpaných silnicích. Nejvíce se na vývoji automobilů podepsali Američané. Připomeňte si deset aut ze zámoří, která se stala ikonami automobilismu.

Americká auta, to není jen Mustang nebo Corvette. I když i tyto dvě legendy dnes zmíníme. Připomeneme si ale také slavného Henry Forda nebo také to nejnovější, co Amerika nabízí. Podívejte se do galerie.

Foto: Výrobci

Ford model T

Říká se, že právě model T může za masový rozmach automobilismu v USA. Značka Ford ho vyráběla od roku 1908 až do roku 1927.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy