Lada už není socialistické auto. Prozkoumali jsme kombi Vesta SW, které míří proti Octavii a Loganu

Provedení Cross je vizuálně atraktivní nejen oranžovým lakem karosérie, ale také plastovým obložením karosérie.
Lada Vesta se s karosérií sedan stala symbolem výrazné změny ve směřování ruské automobilky. S vývojem vozu kompletně pomáhal Renault, který v alianci s Nissanem Ladu, potažmo AvtoVAZ, který vozy Lada vyrábí, vlastní. Loni zhruba v polovině roku sedan doplnilo praktické kombi SW. To se letos na jaře začne prodávat i v některých evropských státech, mezi kterými nechybí Německo a Rakousko.
Poznávacím prvkem Vesty je stylizace prvků karosérie do písmene X. To vtiskl kompaktnímu modelu designér Steve Mattin, který dříve pracoval třeba pro Volvo. Nutno podotknout, že vozu sluší i na první pohled spíše kontroverzně vypadající prolisy na bocích karosérie.
Prolis v zadní části je poměrně výrazný.
Kromě bočních prolisů je výrazné písmeno viditelné i v přední části, kde jsou světla, maska chladiče a nasávací otvory ve spodní části nárazníku ohraničeny chromovanou linii a dohromady opět tvoří motiv písmene X. Na něco podobného sází u svých nových automobilů také Mitsubishi, ruský výrobce ale tento prvek představil o něco dříve než Japonci. Mimochodem, auto v bílé barvě je klasickou Vestou SW, tento oranžový exemplář je v terénní úpravě Cross.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
18. 1. 2018 7:20
Automobily Lada se nikdy nedokázaly úplně zbavit nálepky "toho vozu ze Sovětského svazu". Částečně to je pochopitelné, off-road 4x4 (dříve Niva) má původ hluboko v minulém století a ještě nedávno se vyráběla poslední evoluce kultovního Žigulíku. Ani pokusy o moderní Lady nebyly vždy úspěšné, Kalina, Priora nebo Granta sice mají nízkou cenu a poměrně bohatou výbavu, standardů aut z Evropy či Asie ale nedosahují. Změnu by v tomto ohledu měla představovat Vesta. Sedan a nově také kombi, vyvinuté pod taktovkou Renaultu. A zatímco tříprostorová karosérie se na vybraných evropských trzích již nějakou dobu prodává, kombi SW teprve do prodeje vstoupí. My jsme ho v předstihu prozkoumali ve Vídni.

V první části galerie najdete představení a naše dojmy z Lady Vesta SW. Ve druhé části jsme připravili stručný přehled nejdůležitějších konkurentů. Podrobnější informace o nich najdete pod tímto odkazem.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Johnson mluvil s Putinem, Rusko označil za bezpečnostní hrozbu

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to v neděli Boris Johnson řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

"Dal mu jasně najevo, že britské stanovisko k Salisbury se nezmění," uvedla podle agentury Reuters mluvčí Downing Street. V anglickém Salisbury byli v březnu 2018 otráveni bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Londýn z útoku na Skripalovy obvinil Rusko, Moskva vinu popírá.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Zeman chce ocenit policistu, který zasahoval ve Vejprtech

Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který v neděli s nasazením života pomohl obětem požáru ve Vejprtech na Chomutovsku. O tragédii bude v pondělí jednat s premiérem Andrejem Babišem. Uvedl to v pořadu Rádia Frekvence 1 z vysílaném z Lán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy