Největší propadáky velkých automobilek. Na tyto modely se výrobců raději neptejte

Jan Matoušek Jan Matoušek
Aktualizováno 13. 7. 2019 18:13
Designově nepovedená, špatně vyrobená, nepopulární. To je výběr z přívlastků, jimiž lze označit některá auta. A nemusí jít jen o produkty malých či čínských výrobců. Pomyslného kostlivce ve skříni skrývá nejedna velká a renomovaná automobilka. Podívejte se na některé modely, na které dnes výrobci příliš neupozorňují, případně se na ně téměř zapomnělo.
Foto: Alfa Romeo

Alfa Romeo Arna

Jaké nejméně pravděpodobné spojení v automobilovém průmyslu si umíte představit? Co třeba Alfa Romeo a Nissan, tedy značky vyrábějící značně odlišné produkty. Přesto se Italové a Japonci na přelomu 70. a 80. let spojili a z tohoto "manželství" vyšel kompaktní hatchback Arna. Spojení to bylo značně účelové, protože Alfa Romeo, vlastněná toho času italskou vládou, neměla dostatek prostředků na vývoj vlastního kompaktního hatchbacku.

Proto se hodilo vzít Nissan Cherry, mírně upravit design a použít motory, převodovku a přední zavěšení z modelu Alfasud. Tak se zrodila Arna (zkratka pro Alfa Romeo Nissan Autoveicoli - tedy podnik, který se staral o výrobu vozu). Karoserie vozu vznikala v Japonsku, finální montáž ale probíhala v Itálii blízko Neapole. Ačkoliv očekávání nebyla malá, prodejně Arna naprosto propadla. Proto se vyráběla jen mezi lety 1983 a 1987. Fiat, který Alfu převzal v roce 1986, zrušil nejen připravovanou modernizaci, ale i celou výrobu vozu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy