Největší propadáky velkých automobilek. Na tyto modely se výrobců raději neptejte

Jan Matoušek Jan Matoušek
Aktualizováno 13. 7. 2019 18:13
Designově nepovedená, špatně vyrobená, nepopulární. To je výběr z přívlastků, jimiž lze označit některá auta. A nemusí jít jen o produkty malých či čínských výrobců. Pomyslného kostlivce ve skříni skrývá nejedna velká a renomovaná automobilka. Podívejte se na některé modely, na které dnes výrobci příliš neupozorňují, případně se na ně téměř zapomnělo.
Foto: Alfa Romeo

Alfa Romeo Arna

Jaké nejméně pravděpodobné spojení v automobilovém průmyslu si umíte představit? Co třeba Alfa Romeo a Nissan, tedy značky vyrábějící značně odlišné produkty. Přesto se Italové a Japonci na přelomu 70. a 80. let spojili a z tohoto "manželství" vyšel kompaktní hatchback Arna. Spojení to bylo značně účelové, protože Alfa Romeo, vlastněná toho času italskou vládou, neměla dostatek prostředků na vývoj vlastního kompaktního hatchbacku.

Proto se hodilo vzít Nissan Cherry, mírně upravit design a použít motory, převodovku a přední zavěšení z modelu Alfasud. Tak se zrodila Arna (zkratka pro Alfa Romeo Nissan Autoveicoli - tedy podnik, který se staral o výrobu vozu). Karoserie vozu vznikala v Japonsku, finální montáž ale probíhala v Itálii blízko Neapole. Ačkoliv očekávání nebyla malá, prodejně Arna naprosto propadla. Proto se vyráběla jen mezi lety 1983 a 1987. Fiat, který Alfu převzal v roce 1986, zrušil nejen připravovanou modernizaci, ale i celou výrobu vozu.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Clippers po přesunu série do své haly jasně porazili Utah a snížili na 1:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers po přesunu série 2. kola play off NBA s Utahem do své haly vybojovali první vítězství. Ve Staples Centre vyhráli nad nejlepším týmem základní části přesvědčivě 132:106 a snížil stav na 1:2 na zápasy. Třicetibodovými výkony k tomu přispěli Kawhi Leonard (34) a Paul George (31). Čtvrtý duel je znovu v Los Angeles na programu v noci na úterý.

Play off NBA - 2. kolo:

Západní konference - 3. zápas:

LA Clippers - Utah 132:106, stav série 1:2.

Zdroj: ČTK
Další zprávy