Deset naprostých automobilových propadáků. Někde se nepovedl model, jinde celá značka

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 9. 2018 6:02
Volkswagen Golf, Škoda Octavia, Nissan Qashqai nebo Hyundai i30. Všechno to jsou jména automobilů, kterým se povedlo uspět a dnes tvoří na evropském trhu jádro kategorie, do níž spadají. Jako každé odvětví má ale i automobilismus své temné stránky, chcete-li nepovedené modely. A někdy nejde jen o jeden model, ale rovnou o nepovedený pokus s celou automobilkou. Na tyto případy jsme se rozhodli zaměřit v následující galerii, kam jsme vybrali desítku automobilových propadáků. Některé znamenaly jen ztrátu peněz, jiné rovnou pohřbily celou značku.
Foto: Výrobci

Renault Kangoo Be Bop

Renault ve své historii ukázal nejedno extravagantní a designově kontroverzní auto. Na žádné se ale zřejmě nezapomnělo tak rychle jako na Kangoo Be Bop. Ani ne 3,9 metru dlouhá verze klasického Kangoo dostala jen troje dveře a čtyři místa k sezení - při jejich plném využití navíc nezbývá téměř žádný prostor pro zavazadla. Na druhou stranu zadní díl střechy lze posunout dopředu, čímž mají cestující vzadu otevřené nebe nad hlavou. Celek doplňovaly dvoubarevné lakování karoserie i barevné čalounění. Renault Be Bop specifikoval jako auto pro mladé, kterým ale vedle jisté podivnosti celého vozu nemohla sedět ani cena. Bez pár tisícovek 400 tisíc za výstřední Kangoo bylo zkrátka moc. A stejně smýšleli i další lidé mimo Česko. Be Bop se tak v tichosti vytratil.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy