Audi poslalo na české silnice své nové top modely. A6 láká manažery, Q8 výstřední řidiče

Jan Markovič Jan Markovič
3. 8. 2018 15:46
Obrovská technologická výbava, agresivní vzhled a maximální komfort pro posádku. To jsou základní body, které spojují nový manažerský sedan Audi A6 a první počin německé značky v kategorii tzv. SUV-kupé Audi Q8. Oba vozy se nyní začaly prodávat i u nás.
Foto: Audi

Šestá, nebo osmá?

Vzhled novinky navazuje na minulou generaci, nejde o velký skok. Vozu samozřejmě zůstala tradiční maska single frame. V nabídce se nově objevily LED světlomety, které můžete mít v provedení Matrix (umí vykrýt paprsek tak, aby neoslňovaly ostatní řidiče). Lépe vybavený model lze jednoduše identifikovat díky dvěma černým plackám vsazeným do masky chladiče. Kvůli nim se může zdát, že jde o policejní vůz. Ve skutečnosti jsou to ale kryty laseru a radaru.

Mimochodem, Audi rádo hovoří o novém A6 jako o už osmé generaci. První dva manažerské modely vyráběné mezi lety 1968 a 1994 ale nesly jméno Audi 100. Proto se někde lze dočíst, že A6 nyní nastupuje v šesté generaci.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy