Audi poslalo na české silnice své nové top modely. A6 láká manažery, Q8 výstřední řidiče

Jan Markovič Jan Markovič
3. 8. 2018 15:46
Obrovská technologická výbava, agresivní vzhled a maximální komfort pro posádku. To jsou základní body, které spojují nový manažerský sedan Audi A6 a první počin německé značky v kategorii tzv. SUV-kupé Audi Q8. Oba vozy se nyní začaly prodávat i u nás.
Foto: Audi

Šestá, nebo osmá?

Vzhled novinky navazuje na minulou generaci, nejde o velký skok. Vozu samozřejmě zůstala tradiční maska single frame. V nabídce se nově objevily LED světlomety, které můžete mít v provedení Matrix (umí vykrýt paprsek tak, aby neoslňovaly ostatní řidiče). Lépe vybavený model lze jednoduše identifikovat díky dvěma černým plackám vsazeným do masky chladiče. Kvůli nim se může zdát, že jde o policejní vůz. Ve skutečnosti jsou to ale kryty laseru a radaru.

Mimochodem, Audi rádo hovoří o novém A6 jako o už osmé generaci. První dva manažerské modely vyráběné mezi lety 1968 a 1994 ale nesly jméno Audi 100. Proto se někde lze dočíst, že A6 nyní nastupuje v šesté generaci.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy