reklama
 
 

Živě: Poche zítra při jmenování ministrů na Hradě nebude. Od prezidenta pozvánku nedostal

Aktualizováno 26. 6. 2018 14:02
Sledujte brífink odstupující ministryně obrany. | Video: DVTV |  21:33
reklama
Prezident Miloš Zeman dostal od premiéra Andreje Babiše oficiální seznam kandidátů na ministry.

Živě: Poche zítra při jmenování ministrů na Hradě nebude. Od prezidenta pozvánku nedostal

reklama
20:48

Na vládě kromě několika ministrů končí také tisková mluvčí Barbora Peterová, která v polovině prosince minulého roku nahradila Martina Ayrera.

20:24
Twitter

Karla Šlechtová se již s ministerstvem obrany rozloučila.

19:03
ČSSD

Předseda poslanců sociální demokracie Jan Chvojka České televizi řekl, že koaliční smlouvu s ANO dosud podepsalo 14 poslanců a Tomáš Hanzel podpis připojí po návratu ze zahraničí. Za liché označil spekulace o tom, že by někteří zákonodárci sociální demokracie mohli podpis odepřít.

17:52
Twitter

V poslední den neměla dosluhující vláda příliš velkou účast na jednání sněmovny.

16:41
ČSSD

"Nic si o tom nemyslím, nechodím někam, kam nejsem zvaný," odpověděl na otázku, jaký má na takový postup prezidenta názor. Poche tak na ministerstvu zahraničí bude mít zatím jinou než ministerskou funkci. "Mou budoucí funkci na ministerstvu ještě ladíme," dodal.

16:40

Kandidát na ministra zahraničí Miroslav Poche se zítra nezúčastní slavnostního jmenování členů vlády na Pražském hradě. "Nedostal jsem žádné pozvání, na Hrad nejdu," řekl Aktuálně.cz

15:25
 

"Já jsem ráda, že se uchytila tahle přezdívka mého psa. Udělala jsem chybu v tom, že jsem ho tam vyfotila," komentovala Šlechtová fotografii Rambohafíka.
"Vy nechybujete? Vy novináři jste neudělali chybu s tím mediálním honem? Vy si nemyslíte, že jste mi pomohli k tomu konci na ministerstvu obrany?" ptala se Šlechtová novinářů. 

15:23

"Byla bych ráznější a nebrala bych si servítky s podřízenými složkami, které zřizuje ministerstvo obrany," odpověděla Šlechtová na otázku, co by udělala jinak.

15:21

"Kdyby mohli, tak mě pošlou na Mars," řekla Šlechtová ke spekulacím o jejím možném působení na velvyslanectví v Japonsku s tím, že to byla "účelovka". 

15:19

"Mé protikorupční tažení na ministerstvu obrany vadilo hodně lidem, hodně společnostem, hodně osobám, hodně politikům a tady vidíte, jak končí ten, kdo se snaží prosadit," řekla Šlechtová. 

15:18

"Budu nadále monitorovat kroky ministerstva obrany proti korupci," zdůraznila Šlechtová. 

15:16

"195 dní ve funkci mě hodně naučilo a poučilo," zhodnotila odcházející ministryně a dodala, že novému ministrovi ráda poradí nebo pomůže. 

15:13

"Dnes před vámi stojím jako ministryně obrany v demisi, která nebude jmenována, abych nepokračovala v přetrhávání pavučin, protože tady jich je takových množství, že si to nedokážete představit," řekla Šlechtová s tím, že na ministerstvu obrany je mnoho klientelistických vazeb.

15:10

"Byla jsme připravená na ledacos, protože i na ministerstvu pro místní rozvoj jsme prožívali zvláštní chvíle ohledně veřejných zakázek, ale co jsem zažila zde, je velmi tristní. A pro mě to bylo opravdu velké překvapení," kritizovala Šlechtová stav na ministerstvu obrany.

"Když se někdo někomu nehodí, tak potom končí," postěžovala si Šlechtová 

15:08

"Vyčistila jsem spoustu věcí v rámci veřejného zadávání," řekla Šlechtová s tím, že nový ministr bude muset věci pouze dotáhnout.

15:07
 

Karla Šlechtová bilancuje své působení na ministerstvu obrany:

14:51

Poslanci na schůzi projednají novelu zákona o daních z příjmu, zákon o pomoci v hmotné nouzi nebo vládní návrh zákona o ochranných známkách. 

14:45

Nového místopředsedu sněmovny za předsedu ČSSD Jana Hamáčka by měli poslanci volit ve čtvrtek. Rozhodli o tom při úterním jednání o změnách programu schůze. Hamáček funkci opustí v souvislosti s tím, že se stane ministrem vnitra v menšinové vládě hnutí ANO a sociální demokracie. ČSSD chce do funkce navrhnout poslance Tomáše Hanzela.

14:28
Piráti

Šéf pirátů Ivan Bartoš: 

14:27

Poslanci si schválili pořad schůze. 

autoři: Domácí, ČTK | 22. 6. 2018 10:45

Související

    Hlavní zprávy

    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama