Al Gore

Bidena v boji o Bílý dům na Den Země podpořili Al Gore a Jay Inslee

Někdejšího amerického viceprezidenta Joea Bidena, pravděpodobného kandidáta v souboji o Bílý dům, dnes podpořili bývalý viceprezident Al Gore a guvernér státu Washington Jay Inslee, kteří patří k nejznámějším klimatickým aktivistům Demokratické strany. Stalo se tak na Den Země, připomíná agentura Reuters.

"Jsem hrdý, že mohu podpořit svého přítele Joea Bidena v jeho kandidatuře na prezidenta," napsal Gore na twitteru. Americký viceprezident z let 1993 až 2001 se po své těsné porážce v prezidentských volbách v roce 2000 pustil do kampaně proti změnám klimatu. Inslee, který se původně chtěl letos na podzim za demokraty postavit prezidentovi Donaldu Trumpovi v klání o Bílý dům, si boj se změnami klimatu vybral za jeden z hlavních bodů svého programu.

Agentura Reuters píše, že Biden se snaží získat na svou stranu liberální voliče, a sjednotit tak před listopadovými prezidentskými volbami Demokratickou stranu. Někteří aktivisté jeho cíl výrazně omezit emise oxidu uhličitého do roku 2050 považují za příliš vzdálený.

Zdroj: ČTK
Pokračovat