Al Gore se po čtyřiceti letech rozchází se ženou Tipper

Zahraničí Zahraničí
1. 6. 2010 22:56
Za rozchodem prý není žádná aféra, pár se podle blízkých během let odcizil

Washington - Den Nepříjemné pravdy, abychom parafrázovali jeho slavný ekologický epos o globálním oteplování, má za sebou někdejší americký viceprezident Al Gore.

Po čtyřech desetiletích společného vztahu rozeslali politik a jeho dlouholetá partnerka Tipper e-mail s oznámením, že se definitivně rozcházejí.

Zahraniční média připomínají, že úterní prohlášení není zas až tak překvapivé. Podle lidí blízkých Goreově rodině se oba partneři odcizili už před lety a oznámení tento fakt jen formalizuje. Přátelé rovněž novinářům zdůrazňují, že za rozchodem není mimomanželská aféra.

Al Gore a jeho manželka Tipper v e-mailové zprávě uvedli, že k rozchodu "dospěli po vzájemném rozhodnutí, kterému předcházely dlouhé úvahy a diskuse".

Dvaašedesátiletý Gore si dnes jedenašedesátiletou Tipper bral v roce 1970, mají spolu čtyři děti.

"Žádáme respekt k našemu soukromí a dále to nebudeme komentovat," uvádějí ve společném prohlášení.

Gore vstoupil do veřejného povědomí coby viceprezident demokratického prezidenta Billa Clintona. Po osmi letech v úřadu zkusil úspěch i v prezidentských volbách, když vyzval pozdějšího vítěze George Bushe mladšího.

Poté se intenzivně vrhnul na ekologickou agitaci. V roce 2007 dostal spolu s Mezivládním panelem pro změny klimatu za svůj aktivismus Nobelovu cenu míru.

Animace: Největší ekologická katastrofa u břehů USA pokračuje

 

Právě se děje

Další zprávy