zpronevěra

Ruský prokurátor žádá trest šest let za mřížemi pro známého režiséra Kirilla Serebrennikova

Ruský prokurátor v závěrečném návrhu požádal moskevský soud, aby známého režiséra Kirilla Serebrennikova potrestal šesti lety odnětí svobody. Oznámili to reportéři ze soudní síně. Serebrennikov je obžalován z krádeže 129 milionů rublů (asi 44 milionů Kč) poskytnutých státem na divadelní projekt. Kritik korupce, byrokracie i ruského vedení vinu popírá.

"Žádám považovat Serebrennikovu vinu za prokázanou a potrestat jej skutečným odnětím svobody na šest let v nápravném zařízení všeobecného režimu," prohlásil prokurátor Michail Rezničenko podle agentury TASS. Pro ostatní spoluobžalované žádal tresty ve výši čtyř a pěti let vězení.

Serebrennikov byl před třemi lety obviněn, že se svými spolupracovníky zpronevěřil miliony rublů. Program na popularizaci moderního umění měla uskutečnit společnost zvaná Sedmé studio, která dostala dotaci přes 200 milionů rublů od ministerstva kultury. Podle vyšetřovatelů Serebrennikov a jeho spolupracovníci vykazovali neexistující náklady a nezákonně se obohatili. Obžalovaní vinu popírají. Znalecký posudek prokázal, že režisérův tým v projektu utratil dokonce více peněz, než činila dotace, napsal list Vedomosti.

Zdroj: ČTK
Pokračovat