záplavy

Záplavy v Číně si vyžádaly už 58 mrtvých. Východu země hrozí tajfun

V centrální Číně, kterou tento týden zasáhly rozsáhlé záplavy, po třech dnech vyprostili ze zaplavené podzemní garáže živého muže. Počet obětí na životech se mezitím vyšplhal na 58. K východní Číně teď míří tajfun In-fa. Letecké společnosti na východě zrušily plánované lety a úřady vydaly obchodním lodím zákaz vyplout na moře. Informovala o tom agentura AP. 

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK

Počet obětí záplav v centrální Číně vystoupal na 51

Záplavy, které tento týden postihly provincii Che-nan v centrální Číně včetně její metropole Čeng-čou, si již vyžádaly nejméně 51 obětí. Uvedly to agentury DPA a AFP. Čínští meteorologové navíc varují, že deště ještě provincii Che-nan potrápí.

Přívalové deště způsobuje tajfun In-fa, který se v současné době blíží k východnímu čínskému pobřeží a má vliv na počasí i hlouběji ve vnitrozemí. Bouře se nyní pohybuje rychlostí asi 15 kilometrů v hodině severozápadním směrem a sílí. Očekává se, že tajfun dorazí k pobřeží čínských provincií Če-ťiang a Fu-ťien v neděli.

Přes 395 000 lidí muselo být kvůli povodním evakuováno. V asi desetimilionovém městě Čeng-čou proměnily záplavy začátkem týdne některé víceproudé silnice v dravé řeky, v nichž plavaly automobily. Voda zaplavila také systém metra a uvěznila ve vlakových soupravách a tunelech stovky lidí. Hasiči a záchranáři ještě v pátek odčerpávají vodu z ulic.

Zdroj: ČTK

Počet obětí belgických záplav stoupl na 37, šest lidí se stále pohřešuje

Počet obětí záplav v Belgii stoupl na 37, vyplývá podle tiskové agentury Reuters z dat zveřejněných belgickým krizovým centrem. Ve středu centrum ještě hlásilo 32 mrtvých po záplavách, které zemi zasáhly minulý týden.

Krizové centrum, které koordinuje záchranné operace, upřesnilo, že o šesti lidech z 473 pohřešovaných nejsou žádné zprávy. U ostatních existují náznaky, že jsou naživu.

V úterý uctili Belgičané oběti minutou ticha. Král Philippe po ní pronesl projev a poděkoval záchranářům a také početným dobrovolníkům za nasazení. Povodně postihly především jih a východ země.

Záplavy, které minulý týden překvapily západ Evropy, mají nejtragičtější bilanci v Německu. Rozbouřený vodní živel si tam vyžádal nejméně 174 životů.

Zdroj: ČTK
Pokračovat