Foto: Trumpa za prezidenta? Díky, nechceme, volalo západní pobřeží USA

V Kalifornii se vzbouřili proti zvolení Donalda Trumpa prezidentem.
Výhra Donalda Trumpa téměř ihned vyvolala vlnu protestů.
Nepokoje propukly zejména v Kalifornii, kde jasně zvítězila demokratka Hillary Clintonová.
Protestovali hlavně mladí lidé včetně studentů.
...
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
9. 11. 2016 19:22
Zvolení republikána Donalda Trumpa 45. prezidentem USA otřáslo světem. Někteří neskrývají nadšení, mnoho lidí ale cítí rozčarování. V Kalifornii, která si jasně přála vítězství Hillary Clintonové, vyšlo do ulic několik stovek odpůrců budoucí hlavy Bílého domu. Protestovali zejména mladí lidé.
 

Právě se děje

před 56 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy