Proč Putin? A proč Putin ne? Rusové vysvětlují, koho budou volit a co je k tomu vede

Julija Djuževová je podle očekávání stoupenkyní Vladimira Putina.
Andrej Lukinyč (46), inženýr z Jevpatorije na Krymu, stoupenec prezidenta Vladimira Putina. "Půjdu k volbám, protože chci stabilitu. Jak se říká - neměňte koně, když překračujete řeku. Můj kandidát může na rozdíl od ostatních nabídnout stabilitu, kterou potřebujeme."
Vitalij Zubenko (45), právník ze Stavropolu, podporuje ekonoma a Putinova kritika Grigorije Javlinského. "Za poslední čtyři roky se skutečné příjmy snižují. Pár lidí se má možná lépe, ale celkově - populace, země, podnikatelé - je to jen o přežití. Musíme změnit ústavu, aby se moc už nikdy nesoustředila v rukou jediné osoby."
Andrej Voroncov (42), náčelník kozáků z Michailovsku, stoupenec Vladimira Putina. "Je těžké říct, jak bude vypadat naše budoucnost. Lidé mohou předpovídat, ale je to Bůh, kdo rozhoduje. Bude to prostě tak, jak chce on."
Svjatoslav Lomakin (19), student z Tuly, podporuje vůdce nacionalistů Vladimira Žirinovského. "Něco málo se změnilo, ale chci skutečné změny, které zlepší naše životy. Chci, aby mladí lidé měli víc příležitostí, aby mohli co nejlíp naplnit svoje životy."
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 17. 3. 2018 13:48
Rusové budou už tuto neděli vybírat svého prezidenta. Ve volbách se očekává drtivé vítězství současné hlavy státu Vladimira Putina. "Půjdu k volbám, protože chci stabilitu. Jak se říká - neměňte koně, když překračujete řeku," říká jeden z voličů, které vyzpovídala agentura Reuters. Ve fotogalerii vysvětlují své důvody i ti, kteří budou volit vůdce nacionalistů Vladimira Žirinovského, nebo třeba podporovatelé opozičníka Alexeje Navalného.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy