USA uvalily sankce na další ruské oligarchy. Americký seznam "Putinových přátel" je ale ještě delší

Ondřej Soukup Hana Vařáková Zahraničí Ondřej Soukup, Hana Vařáková, Zahraničí
Aktualizováno 6. 4. 2018 21:41
V pátek americký Kongres zveřejnil jména dalších 24 Rusů, o které Spojené státy rozšířily svůj protiruský sankční seznam. Objevilo se mezi nimi několik oligarchů a lidí blízkých prezidentovi Vladimiru Putinovi. Ty má ovšem Washington v hledáčku už delší dobu. Loni na podzim vypracovalo americké ministerstvo financí seznam 114 státních úředníků a 96 miliardářů, kteří jsou úzce spojeni s ruským prezidentem. Ze samotného zařazení na seznam sice nic bezprostředně nevyplývá, několika z nich se ale nyní dotkly rozšířené sankce. Podívejte se, kterých ruských oligarchů se sankce týkají a kteří teprve "čekají" na seznamu nežádoucích lidí.
Kirill Šamalov.
Kirill Šamalov. | Foto: Reuters

Kirill Šamalov (36) - sankce

Bývalý zeť Vladimira Putina a nejmladší ruský miliardář. S Putinovou dcerou Jekatěrinou se oženil v roce 2013, letos v lednu se ale rozvedli. Šamalov poté údajně ztratil přízeň ruského prezidenta a byl zbaven pozice výkonného ředitele v petrochemické firmě Sibur.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Kvůli dopravní nehodě u Ostrovačic na Brněnsku je uzavřena dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno. Před místem nehody na 179. kilometru se začínají tvořit kolony. Vyplývá to z údajů Národního dopravního informačního centra. Dálnice je uzavřena mezi sjezdem číslo 178 u Ostrovačic a exitem číslo 182 u Kývalky. Podle informací na webu dopravní policie se na dálnici krátce před 06:00 srazila dvě nákladní auta. Kolize se obešla bez zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy