Wisconsin

Wisconsin kvůli Trumpovi přepočítá část hlasů. Tým dosluhujícího prezidenta to vyjde na tři miliony dolarů

Americký prezident Donald Trump inicioval částečný přepočet hlasů ve státě Wisconsin, který se mu podle předběžného výsledku na rozdíl od roku 2016 v prezidentských volbách nepodařilo získat. Vyžádaná revize výsledků se týká dvou okresů Dane County a Milwaukee County, které zahrnují dvě největší města ve státě, a měla by být hotová s koncem měsíce. Experti se však domnívají, že šance na zvrácení porážky je mizivá.

Mezitím se chýlí ke konci přepočet hlasů nařízený vedením státu Georgia, závěry budou zřejmě k dispozici už ve čtvrtek. Ve Wisconsinu se začnou hlasy kontrolovat v pátek, informovala agentura AP. Na rozdíl od Georgie za něj Trumpova kampaň musela zaplatit, přičemž se odhadovalo, že přepočet na celém území státu by stál skoro osm milionů dolarů (přes 175 milionů Kč). Za přepočet ve dvou okresech dal Trumpův tým tři miliony dolarů, volební činitelé potvrdili, že stát peníze obdržel.

Zdroj: ČTK

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
Pokračovat