Drama při nepokojích ve Wisconsinu: Lidé po sobě stříleli na ulici, dva jsou mrtví

Drama při nepokojích ve Wisconsinu: Lidé po sobě stříleli na ulici, dva jsou mrtví
Podle rodiny je nyní muž od pasu dolů ochrnutý a lékaři zatím nevědí, zda to bude trvalý stav.
K nedělnímu incidentu došlo tři měsíce po smrti černocha George Floyda v Minneapolis.
V úterý se protestovalo také v Kentucky, a to na památku Breon Taylorové. Černošky, kterou policisté v březnu zabili přímo v jejím bytě.
Dva mrtví a jeden zraněný, zní bilance třetí noci protestů ve městě Kenosha ve Wisconsinu na severovýchodě USA.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
Aktualizováno 26. 8. 2020 12:44
Ve wisconsinském městě Kenosha pokračovaly už třetí noc po sobě nepokoje vyvolané nedělním zásahem policie, při kterém byl postřelen černoch Jacob Blake. V noci na středu při přestřelce zemřeli dva lidé, jeden další je zraněný.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy