Foto: Trump navštívil místo hněvu. Protesty v Kenoshe označil za domácí terorismus

Foto: Trump navštívil místo hněvu. Protesty v Kenoshe označil za domácí terorismus
Donald Trump přiletěl do Kenoshy v úterý, aby podpořil příslušníky bezpečnostních sil a Národní gardy, kterou místní guvernér na zvládnutí protestů povolal. Bez nich by podle Trumpa lehla Kenosha popelem. "Odvedli tam skvělou práci," uvedl Trump.
Naopak Donald Trump prohlásil, že jeho návštěva "může zvýšit entuziasmus a lásku v zemi", cituje ho stanice Al-Jazeera. Na snímku prezidentova podporovatelka.
Místní šerif David Beth si zase stěžoval, že to jeho úřadu přidělá víc práce.
Na Jacoba Blakea vystřelil na konci srpna bělošský policista poté, co se muž nahnul do svého auta, ve kterém seděly i tři jeho děti ve věku od tří do osmi let. Tři policisté, kteří na místě zasahovali a mířili na Blakea, byli na místo přivoláni kvůli domácí hádce.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
2. 9. 2020 14:19
Americký prezident Donald Trump v úterý navštívil město Kenosha, ve kterém po sedmi střelách do zad Afroameričana Jacoba Blakea propukly protesty proti policejnímu násilí. Podle svých slov Trump přijel do města šířit lásku, někteří místní představitelé však říkali, že jen podněcuje další protesty a získává hlasy před prezidentskými volbami.
 

Právě se děje

Další zprávy