Foto: Trump navštívil místo hněvu. Protesty v Kenoshe označil za domácí terorismus

Foto: Trump navštívil místo hněvu. Protesty v Kenoshe označil za domácí terorismus
Donald Trump přiletěl do Kenoshy v úterý, aby podpořil příslušníky bezpečnostních sil a Národní gardy, kterou místní guvernér na zvládnutí protestů povolal. Bez nich by podle Trumpa lehla Kenosha popelem. "Odvedli tam skvělou práci," uvedl Trump.
Naopak Donald Trump prohlásil, že jeho návštěva "může zvýšit entuziasmus a lásku v zemi", cituje ho stanice Al-Jazeera. Na snímku prezidentova podporovatelka.
Místní šerif David Beth si zase stěžoval, že to jeho úřadu přidělá víc práce.
Na Jacoba Blakea vystřelil na konci srpna bělošský policista poté, co se muž nahnul do svého auta, ve kterém seděly i tři jeho děti ve věku od tří do osmi let. Tři policisté, kteří na místě zasahovali a mířili na Blakea, byli na místo přivoláni kvůli domácí hádce.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
2. 9. 2020 14:19
Americký prezident Donald Trump v úterý navštívil město Kenosha, ve kterém po sedmi střelách do zad Afroameričana Jacoba Blakea propukly protesty proti policejnímu násilí. Podle svých slov Trump přijel do města šířit lásku, někteří místní představitelé však říkali, že jen podněcuje další protesty a získává hlasy před prezidentskými volbami.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy