Zaměstnanec pivovaru v Milwaukee zabil pět svých kolegů. Sám pak spáchal sebevraždu

ČTK ČTK
27. 2. 2020 6:34
Jeden ze zaměstnanců pivovaru Molson Coors v americkém městě Milwaukee ve státě Wisconsin zastřelil ve výrobním areálu pět lidí a poté spáchal sebevraždu. Informovala o tom policie. Podle vyšetřovatelů střílel jedenapadesátiletý muž, o motivu jeho činu ale zatím není nic známo. Zranění na místě nejsou.
Policie na místě střelby v americkém městě Milwaukee, kde útočník postřílel několik lidí.
Policie na místě střelby v americkém městě Milwaukee, kde útočník postřílel několik lidí. | Foto: Reuters

"Pět lidí šlo dnes do práce, tak jak to dělá každý, mysleli si, že budou pracovat, pak mít padla a vrátí se ke svým rodinám. Ale to se bohužel nestane," řekl novinářům starosta Milwaukee Tom Barrett. Rodinám obětí už vyjádřil soustrast také americký prezident Donald Trump.

V komplexu pivovaru Molson Coor jsou nejen výrobní provozy, ale také několik administrativních budov, celkem v areálu pracuje více než tisícovka lidí. První informace o střelbě policie dostala ve středu odpoledne místního času, následně uzavřela celé okolí. Před 17:00 (kolem středečních 23:00 SEČ) pak informovala místní obyvatele, že už nehrozí další nebezpečí, protože střelec je zřejmě mrtvý.

Podle policie byl střelec vyzbrojen dvěma ručními zbraněmi, jedna z nich měla tlumič.

Poslední případ hromadné vraždy střelnou zbraní se v Milwaukee odehrál roce 2012, kdy v sikhském chrámu na předměstí Oak Creek bývalý voják z rasistických pohnutek zastřelil šest lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy