výbuch

U domu na Benešovsku vybuchl nástražný systém, nikoho nezranil

Před rodinným domem ve Vrchotových Janovicích na Benešovsku ve čtvrtek explodovala nastražená výbušnina, nikdo se nezranil. Policie případ vyšetřuje pro obecné ohrožení, poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování, řekl policejní mluvčí Pavel Truxa.

"Policie okolnosti incidentu prověřuje. Podezření se týká nedovoleného ozbrojování, obecného ohrožení a poškození cizí věci," řekl Truxa. Pachatel je neznámý, policie po něm pátrá. Více informací k případu policie zatím nemá.

Zdroj: ČTK

Výbuch v Brdech vyšetřují policisté jako těžké ublížení na zdraví

Výbuch munice, který v úterý dopoledne v Chráněné krajinné oblasti Brdy, v bývalém výcvikovém prostoru, těžce zranil dva vojáky, vyšetřuje vojenská policie pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti spáchaného dosud neznámým pachatelem. Řekla to mluvčí vojenské policie Nikola Rimkevič Hájková. Protože vyšetřování případu je v počáteční fázi, nebude vojenská policie zatím sdělovat další informace. Také mluvčí Generálního štábu Armády ČR Magdalena Dvořáková s ohledem na zraněné vojáky a jejich rodiny další informace o stavu vojáků neuvedla.

Vojáci utrpěli těžká zranění v úterý kolem 10:00 při výbuchu munice, když čistili prostor dopadové plochy Kolvín. Vojáci na bývalých dopadových plochách dělají hloubkový pyrotechnický průzkum. Mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová v úterý uvedla, že jeden muž utrpěl devastující poranění končetin, druhý byl popálený na horní části těla. Vrtulníkem a sanitkou je záchranáři přepravili do plzeňské fakultní nemocnice. Jejich stav označila v úterý mluvčí nemocnice za vážný.

Zdroj: ČTK

Tři lidé se zranili v Praze při výbuchu barelu, zřejmě v něm byla hořlavina

Tři lidé se v pátek odpoledne zranili v Trocnovské ulici v Praze zřejmě při rozřezávání barelů, ve kterých dřív byla hořlavina. Nádoba explodovala, jeden muž přišel o nohy, další zranění mají popáleniny a pohmožděniny. Řekly to mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová a policie Violeta Siřišťová.

Zdroj: ČTK

Na japonském ostrově Suwanose vybuchla sopka Otake

Sopka Otake ležící na ostrově Suwanose na jihozápadě Japonska ve středu vybuchla. Velké kameny vymrštěné z kráteru dopadaly téměř kilometr daleko. Místní úřady zvýšily stupeň varování a omezily přístup obyvatel do okolí sopky, informovala agentura Kjódó.

Zdroj: ČTK

Exploze plynu v čínské provincii zabila dvanáct lidí, více než sto osob utrpělo zranění

Výbuch plynu zabil časně zrána ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej v centrální Číně 12 lidí, 138 jich zranil a desítky dalších se musely evakuovat. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Exploze vedení plynu způsobila kolaps dvoupodlažní budovy, v jejíž dolní části se nacházel trh s potravinami a v patře několik lidí bydlelo, uvedl list China Daily.

Podle sdělení místních úřadů na sociální síti muselo více než 150 lidí do nemocnice, na 39 z nich je zraněno těžce. Úřady uvádějí, že záchranné práce pokračují, o příčině neštěstí ale zatím mlčí. Podle čínské státní televize CCTV žádají nemocnice občany, aby na záchranu zraněných darovali krev.

Na televizních záběrech jsou vidět záchranáři, jak šplhají přes rozbité betonové desky, aby se dostali k lidem uvězněným uvnitř. Lidé v ulici procházejí sutinami poškozených budov. Podle zpráv státních médií jsou mezi oběťmi především provozovatelé stánků a zákazníci, kteří přišli na snídani a obstarat si čerstvou zeleninu.

Zdroj: ČTK

Výbuch před kostelem v Indonésii zranil čtrnáct lidí, policie mluví o teroristickém činu

Při sebevražedném útoku spáchaném před kostelem indonéského města Makassar bylo v neděli zraněno čtrnáct lidí. Podle zdrojů agentury AP na kostel útočili dva lidé a oba přišli o život. Prezident Joko Widodo hovořil o "teroristickém činu a zločinu proti lidskosti". K akci se žádná skupina nepřihlásila, policie ji ale považuje za teroristický čin.

V době výbuchu v kostele byli věřící a kněz Wilhemus Tulak, který sloužil mši, sdělil, že když po ní první lidé vycházeli z kostela, ozval se silný výbuch. Podezření strážců kostela vzbudili dva lidé na motocyklu a když se je snažili zastavit, jeden z nich odpálil výbušniny.

Policie oznámila, že oba zemřeli, a agentura AP píše, že podle pozůstatků, které se našly na místě, jednou z nich byla žena. Mezi raněnými jsou čtyři strážci a zbylí jsou věřící.

Zdroj: ČTK
Pokračovat