výbuch

Výbuch před kostelem v Indonésii zranil čtrnáct lidí, policie mluví o teroristickém činu

Při sebevražedném útoku spáchaném před kostelem indonéského města Makassar bylo v neděli zraněno čtrnáct lidí. Podle zdrojů agentury AP na kostel útočili dva lidé a oba přišli o život. Prezident Joko Widodo hovořil o "teroristickém činu a zločinu proti lidskosti". K akci se žádná skupina nepřihlásila, policie ji ale považuje za teroristický čin.

V době výbuchu v kostele byli věřící a kněz Wilhemus Tulak, který sloužil mši, sdělil, že když po ní první lidé vycházeli z kostela, ozval se silný výbuch. Podezření strážců kostela vzbudili dva lidé na motocyklu a když se je snažili zastavit, jeden z nich odpálil výbušniny.

Policie oznámila, že oba zemřeli, a agentura AP píše, že podle pozůstatků, které se našly na místě, jednou z nich byla žena. Mezi raněnými jsou čtyři strážci a zbylí jsou věřící.

Zdroj: ČTK

Záchranáři evakuovali třípatrový dům v Plzni, tři lidé se po výbuchu kotle nadýchali zplodin

Požár ve třípatrovém domě v Kollárově ulici nedaleko centra Plzně si ve středu vyžádal evakuaci asi 13 lidí. Podle prvotních informací kolem 19:00 vybuchl kotel v jednom z bytů a začalo hořet. Záchranáři na místě ošetřili čtyři policisty, kteří se nadýchali zplodin. Jednoho převezla sanitka do fakultní nemocnice. Ošetření potřeboval i jeden z evakuovaných, sdělila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Požár nebyl velký, zasáhl jen byt, kde vznikl. Částečně se ho podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů, kteří ho dohasili. Příčinou byla zřejmě porucha na plynovém kotli, řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.

"Naštěstí nikdo neutrpěl vážné zranění. Prohlédli jsme celý objekt, ten je už odvětraný," řekl Poncar. Obyvatelé bytů se podle něj mohou vrátit.

Na místě byly všechny záchranné složky, policie zavřela ulici, řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Řídicí důstojník hasičů Aleš Bucifal řekl, že příčinou byl zřejmě výbuch plynového kotle, přesně to ale určí až vyšetřování. Na místo dorazili kromě hasičů a policistů i zástupci plynárenské společnosti.

Zdroj: ČTK

Centrum irácké metropole Bagdádu zasáhlo několik raket. Nejsou hlášené žádné oběti

Do centra irácké metropole Bagdádu dopadly dnes nejméně tři rakety. Agentura Reuters s odvoláním na irácké bezpečnostní zdroje uvedla, že terčem bylo americké velvyslanectví, které se společně s dalšími ambasádami a sídlem irácké vlády nachází v přísně střežené "Zelené zóně" města. Žádné oběti zatím nebyly hlášeny, pouze škody na budovách a vozidlech.

Zdroj: ČTK

V etiopské metropoli explodovala bomba, zahynuli tři lidé

V etiopském hlavním městě Addis Abebě při dnešní explozi bomby zahynuli tři bezdomovci a dalších pět lidí bylo zraněno, informovala agentura Reuters s odvoláním na etiopskou státní tiskovou agenturu. Výbušnina explodovala ve čtvrti Lideta nedaleko centra metropole. Podrobnosti nejsou k dispozici.

Zdroj: ČTK

Teheránem otřásl výbuch s obchodě s bateriemi, nejméně jeden člověk zemřel, desítka je zraněná

Nejméně jeden člověk přišel o život a několik dalších bylo zraněno při výbuchu v obchodě blízko íránského hlavního města Teheránu. S odvoláním na íránskou státní televizi o tom napsala agentura Reuters.

Při explozi bylo podle íránských médií poškozeno nejméně 30 budov. "Výbuch v ulici Tohíd jižně od Nasímšahru se stal v obchodě s bateriemi. Jeden člověk přišel o život a nejméně deset lidí bylo zraněno. Vážně poškozeno bylo také deset aut a 30 budov," uvedla íránská televize. Příčina výbuchu je podle ní zatím nejasná.

Agentura AFP s odvoláním na místní hasiče uvedla, že jeden člověk při výbuchu zemřel a další přišel o končetinu. Obchod s bateriemi byl navíc zcela zničen. Příčina neštěstí se podle úřadů vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Pokračovat