výbuch

Centrum irácké metropole Bagdádu zasáhlo několik raket. Nejsou hlášené žádné oběti

Do centra irácké metropole Bagdádu dopadly dnes nejméně tři rakety. Agentura Reuters s odvoláním na irácké bezpečnostní zdroje uvedla, že terčem bylo americké velvyslanectví, které se společně s dalšími ambasádami a sídlem irácké vlády nachází v přísně střežené "Zelené zóně" města. Žádné oběti zatím nebyly hlášeny, pouze škody na budovách a vozidlech.

Zdroj: ČTK

V etiopské metropoli explodovala bomba, zahynuli tři lidé

V etiopském hlavním městě Addis Abebě při dnešní explozi bomby zahynuli tři bezdomovci a dalších pět lidí bylo zraněno, informovala agentura Reuters s odvoláním na etiopskou státní tiskovou agenturu. Výbušnina explodovala ve čtvrti Lideta nedaleko centra metropole. Podrobnosti nejsou k dispozici.

Zdroj: ČTK

Teheránem otřásl výbuch s obchodě s bateriemi, nejméně jeden člověk zemřel, desítka je zraněná

Nejméně jeden člověk přišel o život a několik dalších bylo zraněno při výbuchu v obchodě blízko íránského hlavního města Teheránu. S odvoláním na íránskou státní televizi o tom napsala agentura Reuters.

Při explozi bylo podle íránských médií poškozeno nejméně 30 budov. "Výbuch v ulici Tohíd jižně od Nasímšahru se stal v obchodě s bateriemi. Jeden člověk přišel o život a nejméně deset lidí bylo zraněno. Vážně poškozeno bylo také deset aut a 30 budov," uvedla íránská televize. Příčina výbuchu je podle ní zatím nejasná.

Agentura AFP s odvoláním na místní hasiče uvedla, že jeden člověk při výbuchu zemřel a další přišel o končetinu. Obchod s bateriemi byl navíc zcela zničen. Příčina neštěstí se podle úřadů vyšetřuje.

Zdroj: ČTK

Výbuch restaurace v Japonsku si vyžádal jednu oběť, explozi zřejmě způsobil únik plynu

Jeden člověk zemřel a dalších 17 utrpělo zranění při čtvrtečním výbuchu v obytné čtvrti ve městě Korijama v japonské prefektuře Fukušima. Informují o tom agentury s odvoláním na záchranáře. Exploze nastala v jedné restauraci a zřejmě ji způsobil únik plynu.

Podle policie v restauraci probíhala renovace a znovu měla otvírat v pátek. Nachází se v oblasti nedaleko hlavního nádraží, kde jsou také školy, nemocnice i radnice. Mezi zraněnými jsou dva zaměstnanci nedaleké banky a dva její klienti. Podle záběrů odvysílaných v televizi NHK z domu, v němž restaurace byla, zůstala jen kostra.

Místní lidé vypověděli, že si původně mysleli, že město zasáhlo zemětřesení, otřesy ale netrvaly dlouho.

Zdroj: ČTK
Pokračovat