velvyslanectví

Čínské velvyslanectví v Praze opět zkritizovalo návštěvu tchajwanské delegace v Česku, vyjádřilo nesouhlas s navazováním styků s tamními představiteli

Zdroj: ČTK

V Kataru bude otevřena nová česká ambasáda, má pomoci přilákat investice

V Kataru bude otevřeno nové české velvyslanectví. Schválila to v pondělí vláda, uvedl na Twitteru ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Doufá také v brzké otevření katarské ambasády v Praze. Aktuálně se nejbližší zastupitelský úřad České republiky nachází v Kuvajtu, z katarské strany je pro Česko akreditován velvyslanec v Berlíně.

"Úřad to bude sice menší, ale má před sebou řadu velkých úkolů - podpora českých firem, přilákaní investic a pomoc českým občanům. Posílí to česko-katarské vztahy a doufáme v brzké otevření katarské ambasády v Praze," napsal Kulhánek.

Šéf české diplomacie na konci srpna po jednání s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) uvedl, že na otevření zastupitelského úřadu v Kataru jeho úřad dostal příslib dodatečných finančních prostředků do rozpočtu.

Od příštího roku by na ambasádě měli působit tři diplomatičtí pracovníci a tři administrativně-technické síly. V roce 2022 by náklady na zřízení úřadu měly činit 47,3 milionu korun, v letech 2023 a 2024 pak 39,3 milionu.

Zdroj: ČTK

Prezident Zeman se zúčastní recepce pořádané čínskou ambasádou

Prezident Miloš Zeman se zúčastní slavnostní recepce v pražském paláci Žofín, kterou večer pořádá čínské velvyslanectví k 70. výročí navázání diplomatických vztahů s Českem. Zeman asijskou velmoc opakovaně navštívil a vidí v ní významného partnera pro české podniky. Českou diplomacii bude na akci zastupovat náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa, ministr Tomáš Petříček (ČSSD) je na pracovní cestě ve Spojených státech. 

Pokračovat