Kancléř Mynář se oženil. Svědčit mu byl prezident

ČTK ČTK
28. 2. 2015 13:09
Novomanželkou je moderátorka České televize Alexandra Nosková.
Vratislav Mynář a Alexandra Nosková
Vratislav Mynář a Alexandra Nosková | Foto: ČTK

Osvětimany - Šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář (47) se v Osvětimanech na Zlínsku oženil s moderátorkou České televize Alexandrou Noskovou (31).

Svatební obřad měli v místním kostele a za svědka jim šel prezident Miloš Zeman. Mynář v Osvětimanech podniká a působí tam i jako zastupitel.

Příjezd svatebčanů sledovaly desítky lidí. Největší část svatebních hostů přijela ke kostelu společně autobusem. Na uvítanou dostali skleničku slivovice. Ochutnal ji i prezident Zeman, který se při chůzi do schodů vedoucích ke kostelu opíral o hůl. Nevěstu Noskovou přivezla černá luxusní limuzína. Nosková na sobě měla dlouhé světlé šaty. Do kostela mohli se svatebčany pouze místní, novináři většinou postávají před ním.

Mynář s Noskovou v červnu očekávají narození potomka. Novomanželé si pro svatební obřad vybrali barokní kostel svatého Havla, který je výraznou dominantou a historickou památkou Osvětiman. Kostel byl před více než třemi sty lety postaven nad vesnicí na místě původního dřevěného kostela, který zničil požár.

O vztahu mezi Mynářem Noskovou média poprvé referovala v listopadu 2013. V českých novinách se tehdy objevily fotografie hradního kancléře, který se v té době rozváděl, ve společnosti redaktorky veřejnoprávní televize na pláži v Dubaji. Jejich dosud utajovaný vztah se krátce nato stal tématem společenských rubrik.

Nosková kvůli poměru s blízkým spolupracovníkem hlavy státu musela opustit moderování zpráv. V televizi sice zůstala, avšak má rizikové těhotenství a již delší dobu nepracuje.

Právě kvůli přírůstku do rodiny prý Mynář loni v listopadu koupil vilu v pražských Strašnicích, podle expertů podezřele levně. Kritice čelí kancléř delší dobu i kvůli tomu, že stále nemá bezpečnostní prověrku. Zeman ho ale při všech kontroverzních situacích zatím podržel.

 

Právě se děje

před 28 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy