Kancléř Mynář se oženil. Svědčit mu byl prezident

ČTK ČTK
28. 2. 2015 13:09
Novomanželkou je moderátorka České televize Alexandra Nosková.
Vratislav Mynář a Alexandra Nosková
Vratislav Mynář a Alexandra Nosková | Foto: ČTK

Osvětimany - Šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář (47) se v Osvětimanech na Zlínsku oženil s moderátorkou České televize Alexandrou Noskovou (31).

Svatební obřad měli v místním kostele a za svědka jim šel prezident Miloš Zeman. Mynář v Osvětimanech podniká a působí tam i jako zastupitel.

Příjezd svatebčanů sledovaly desítky lidí. Největší část svatebních hostů přijela ke kostelu společně autobusem. Na uvítanou dostali skleničku slivovice. Ochutnal ji i prezident Zeman, který se při chůzi do schodů vedoucích ke kostelu opíral o hůl. Nevěstu Noskovou přivezla černá luxusní limuzína. Nosková na sobě měla dlouhé světlé šaty. Do kostela mohli se svatebčany pouze místní, novináři většinou postávají před ním.

Mynář s Noskovou v červnu očekávají narození potomka. Novomanželé si pro svatební obřad vybrali barokní kostel svatého Havla, který je výraznou dominantou a historickou památkou Osvětiman. Kostel byl před více než třemi sty lety postaven nad vesnicí na místě původního dřevěného kostela, který zničil požár.

O vztahu mezi Mynářem Noskovou média poprvé referovala v listopadu 2013. V českých novinách se tehdy objevily fotografie hradního kancléře, který se v té době rozváděl, ve společnosti redaktorky veřejnoprávní televize na pláži v Dubaji. Jejich dosud utajovaný vztah se krátce nato stal tématem společenských rubrik.

Nosková kvůli poměru s blízkým spolupracovníkem hlavy státu musela opustit moderování zpráv. V televizi sice zůstala, avšak má rizikové těhotenství a již delší dobu nepracuje.

Právě kvůli přírůstku do rodiny prý Mynář loni v listopadu koupil vilu v pražských Strašnicích, podle expertů podezřele levně. Kritice čelí kancléř delší dobu i kvůli tomu, že stále nemá bezpečnostní prověrku. Zeman ho ale při všech kontroverzních situacích zatím podržel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy