Prodej vily pro kancléře Mynáře vyjednali Zemanovi sponzoři

Domácí Domácí
19. 1. 2015 11:03
S právníkem Vítem Širokým o vile vyjednávala brněnská Společná advokátní kancelář Jiří Jestřáb & Richard Tománek.
Vila Vratislava Mynáře
Vila Vratislava Mynáře | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Prezidentského kancléře Vratislava Mynáře na strašnickou vilu upozornila pražská realitní společnost MM reality. Mynář to řekl v rozhovoru pro Lidové noviny.

Jednání o prodeji vedla s majitelem, kterým je advokát Romana Janouška Vít Široký, brněnská Společná advokátní kancelář Jiří Jestřáb & Richard Tománek. Oba jmenovaní advokáti byli významnými sponzory prezidentské kampaně Miloše Zemana. Jestřáb Zemanovi věnoval 1,05 milionu korun, Tománek pak 800 tisíc. A v roce 2010, kdy byl Mynář předsedou zemanovské Strany práv občanů(SPO), Jestřáb straně poslal 230 tisíc.

V roce 2012 právníci darovali SPO po 300 tisících, k tomu dalších 600 tisíc přidaly jejich firmy K. L. H. Holding a Barber&Buddha. Mynář advokátní kancelář označuje za "spřátelenou".

"Je jsem požádal, aby vedli jednání s panem doktorem Vítem Širokým. Toho jsem viděl jedinkrát v životě - ve chvíli, kdy jsem byl podepsat smlouvu na dům. Nikdy jindy," řekl kancléř deníku.

Kancléř prvorepublikovou vilu koupil na konci loňského roku za nápadně nízkou cenu. Stála ho 5,5 milionu. V roce 2005 dům stál osm milionů, o šest let později znalec odhadl její cenu dokonce na 13,4 milionu.

Vazeb Jestřába a Tománka na Hrad je více. Jak v roce 2013 informoval týdeník Euro, Jestřábova dcera Barbora nastoupila na Hrad jako konzultantka odboru legislativy a práva. Jestřáb je navíc revizorem Zemanova nadačního fondu.

Mynář také v rozhovoru naznačil výši svého majetku, když řekl, že se mu v minulosti povedly obchody v řádu "stovek milionů". Přesnější ale nebyl.
"Určitě jsem nevydělal 900 milionů a určitě to bylo více než devět,“ řekl. Na otázku, zda si připadá bohatý, odpověděl: "Nevím, jak na tuhle otázku odpovědět, duchem jistě ano."

 

Právě se děje

před 20 minutami

Kofola koupila stoprocentní podíl v Karlovarské Korunní a Ondrášovce

Skupina Kofola koupila stoprocentní podíl ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Kofola cenu obchodu po dohodě s druhou stranou nezveřejnila. Dokončení obchodu firmy očekávají v první polovině příštího roku.

Kofola uvedla, že nákupem Karlovarské Korunní a Ondrášovky chce rozšířit své portfolio o tradiční české minerální vody a posílit na českém trhu svou pozici v kategorii balených vod.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy