reklama
 
 

Radní za ČSSD při nehodě zabil opilého muže. Soud jeho případ vrátil na začátek

21. 5. 2016 16:18
Ústecký radní Martin Klika bude muset znovu před soud. Odvolací soud zrušil zprošťující rozsudek v případě nehody, při níž srazil čtyřiačtyřicetiletého muže, který na místě zemřel. Kauza se tak vrací na začátek. Politikovi, který bude na předních místech krajské kandidátky ČSSD, hrozí zákaz řízení nebo až tříleté vězení.

Ústí nad Labem - Ústecký radní Martin Klika (ČSSD) bude muset kvůli nehodě, při které zemřel čtyřiačtyřicetiletý muž, znovu před soud. Odvolací soud zrušil rozhodnutí, podle kterého byl politik zproštěn obžaloby. Případ se tak, jak zjistil deník Aktuálně.cz z justiční databáze Infosoud, vrací na začátek. Politikovi hrozí zákaz řízení nebo až tříleté vězení.

O případu dopravní nehody rozhodoval Krajský soud v Ústí nad Labem v pondělí. A jelikož zatím nebyl Klikovi verdikt doručen, nechce ho mluvčí soudu Marcela Trejbalová komentovat. "Informace mohu poskytnout, až bude vyhotovené písemné rozhodnutí stranám doručeno," uvedla Trejbalová.

Radní Klika, který je v těchto dnech na pracovní cestě v Číně, řekl, že o verdiktu soudu zatím neví. "Nemám svolení klienta, abych se k věci vyjádřila," prohlásila Klikova advokátka Dagmar Čonková. Důvody rozhodnutí podle žalobce Zdeňka Krupičky zatím nezná ani Okresní státní zastupitelství v Chomutově, které případ dozoruje.   

Srážce jsem nemohl zabránit, řekl Klika

Nehoda se stala v únoru 2013 na čtyřproudové silnici těsně před Mostem. Klikovi do cesty vběhl pravděpodobně opilý muž, kterého srazil. Na následky zranění na místě zemřel. K trestnímu řízení se připojila rodina muže, která požaduje přes 400 tisíc korun.

Žaloba tvrdí, že Klika "nepřizpůsobil chování situaci na silnici a nereagoval na reakci ostatních řidičů". Ti, kteří jeli před ním, brzdili a měli zapnutá výstražná světla. Klika před soudem prohlásil, že srážce se nedalo zabránit.

"Neviděl jsem člověka, ale jen pohyb nohou za tím autem. Snažil jsem se auto strhnout na pravou stranu, abych srážce zabránil. Udělal jsem maximum," řekl Klika. Jeho verzi potvrdil také bývalý náměstek hejtmanky Pavel Kouda, který s ním jel v autě.

Tragédie se stala po jiné nehodě, která se stala v opačném směru. Srazila se dvě osobní auta, jedno z nich řídil právě muž, kterého následně krajský radní srazil.

"Jel od Teplic v protisměru, nesvítil. Srazil se s druhým autem," řekla jedna ze svědkyň s tím, že muž jevil známky opilosti. Podle policie měl v krvi 1,4 promile. Naopak Klika před nehodou nepil.

Klika má v radě Ústeckého kraje na starosti bezpečnost a sociální věci. Kandidovat bude také v letošních podzimních volbách, měl by být na druhém místě kandidátky ČSSD.

Proč musí ČSSD zaplatit Zdeňku Altnerovi 337 milionů korun? A jak celou věc (ne)řešili dřívější předsedové strany? DVTV přináší odpovědi! | Video: Martin Veselovský |  05:31

autor: Radek Nohl | 21. 5. 2016 16:18

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama