Policie: Smrt dvou lidí v Jirkově zavinil žhář. Kvůli sporům polil dveře bytu hořlavinou a zapálil

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 2. 2017 14:31
Viníkem tragického požáru v Jirkově, při němž zemřeli dva lidé, je podle policie jednatřicetiletý muž. Kvůli osobním sporům nalil pod dveře jednoho z bytů v pátém patře panelového domu hořlavou látku, kterou poté zapálil. Požár poté zachvátil celý vchod panelového domu, zemřeli při něm dva muži. Policie muže obvinila z obecného ohrožení a vraždy, hrozí mu až výjimečný trest. Vyšetřování podle policejní mluvčí potrvá ještě několik měsíců, kriminalisté nadále zajišťují důkazy a vyslýchají svědky.
Požár panelového domu v Jirkově.
Požár panelového domu v Jirkově. | Foto: HZS Ústeckého kraje

Jirkov (Chomutovsko) - Policie kvůli požáru v Jirkově, při kterém minulý týden zemřeli dva lidé, obvinila jednatřicetiletého muže z vraždy. Kriminalisté tak změnili právní kvalifikaci a k obecnému ohrožení přidali zvlášť závažný zločin vraždy. Obviněnému, jenž je vazbě, hrozí až výjimečný trest, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

"Výsledky dosavadního šetření ukazují, že muž měl po předchozím rozmyslu nalít pod dveře bytu hořlavou látku, kterou poté zapálil. Motivem údajně byly osobní spory," uvedla mluvčí. Obviněný z Chomutovska je ve vazbě.

Hořet začalo v pátém patře panelového domu v sobotu večer. V ulici Na Borku zemřeli při požáru otec se synem ve věku 58 a 24 let. Požár a následky hašení zasáhly z větší části celý vchod obytného objektu. Na místo byl přivolán policejní pes speciálně vycvičený na vyhledávání těkavých látek.

Kriminalisté pokračují v zajišťování důkazů a vyslýchají svědky. Vyšetřování potrvá podle Bartošové několik měsíců. "Kriminalisté si vyžádali odborná vyjádření z více oborů a čekají na ucelené výsledky soudní pitvy zemřelých," doplnila mluvčí.

Policie také střeží objekt, do kterého už se někteří lidé mohli vrátit. Část bytů je však po hašení promáčená. Nabídky Jirkova a bytového družstva na náhradní ubytování lidé nevyužili. Žádat mohou o pomoc při živelní pohromě, která může činit přes 51 000 na osobu. Město se chystá vyhlásit sbírku na pomoc rodinám, kterých se požár dotkl.

 

Právě se děje

Další zprávy