Při sobotním požáru v panelovém domě v Jirkově zemřel otec se synem

ČTK ČTK
19. 2. 2017 18:10
Sobotní požár v Jirkově na Chomotovsku si vyžádal smrt otce a syna ve věku 58 a 24 let. Příčinu úmrtí se nepodařilo zjistit, takže ji určí soudní pitva. Při požáru ošetřili záchranáři dalších sedm lidí, kteří se nadýchali kouře. Požár v panelovém domě v ulici Na Borku byl na operační středisko nahlášen v sobotu kolem 18:25 jako požár výtahu. V době příjezdu hasičů však už z bytu v pátém patře šlehaly plameny. Kvůli požáru musela opustit své domovy zhruba stovka lidí, většina strávila noc u příbuzných či známých.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Jirkov (Chomutovsko) - Při sobotním požáru v panelovém domě v Jirkově na Chomutovsku zemřeli otec se synem ve věku 58 a 24 let. Přesnou příčinu úmrtí určí nařízená soudní pitva, řekla dnes krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Při požáru ošetřili záchranáři dalších sedm lidí, kteří se nadýchali kouře. Zhruba stovka obyvatel domu musela opustit své byty a zatím se do nich nemohou vrátit.

Na místo požáru se dopoledne vrátili policejní vyšetřovatelé i specialisté od hasičů a z technického ústavu požární ochrany. "Na místo byl povolán i policejní pes speciálně vycvičený na vyhledávání těkavých látek," uvedla Bartošová. Co bylo příčinou požáru, je předmětem dalšího šetření, policisté podle mluvčí pracují s více verzemi. Zatím není k dispozici ani odhad výše škod.

Požár v panelovém domě v ulici Na Borku byl na operační středisko nahlášen v sobotu kolem 18:25 jako požár výtahu. V době příjezdu hasičů však už z bytu v pátém patře šlehaly plameny. Po lokalizaci požáru objevili hasiči na místě dvě těla mužů, kteří v bytě bydleli. Objekt je střežen policií.

Kvůli požáru musela opustit své domovy zhruba stovka lidí, většina strávila noc u příbuzných či známých. "Naši nabídku náhradního ubytování využili jen dva lidé s domácím mazlíčkem," řekl starosta Radek Štejnar.

Odhadl, že lidé se do svých bytů budou moci vrátit nejdříve v příštím týdnu. "Nejprve je třeba provést revize plynu a elektřiny, zatím si tam mohli dojít jen v doprovodu policie pro nějaké věci," dodal.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Filipínský ostrov Mindanao postihlo silné zemětřesení, tsunami údajně nehrozí

Filipínský ostrov Mindanao v neděli postihlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Americká geologická služba USGS uvedla, že už několikáté otřesy za poslední tři měsíce zasáhly oblast jihozápadně od města Davao. Ničivá přívalová vlna v důsledku dnešních záchvěvů ale nehrozí, uvedlo americké Tichomořské středisko varování před cunami.

Místní úřady předpokládají škody, jejich rozsah ale dosud není znám. Nejsou zatím ani zprávy o případných obětech a zraněných. Ohnisko otřesů se podle USGS nacházelo v hloubce 28,2 kilometru, 61 kilometrů jihozápadně od Davaa. To je jedno z nejlidnatějších filipínských míst a rodiště prezidenta Rodriga Duterteho.

Stejnou oblast zasáhla tři zemětřesení v říjnu a jedno v listopadu. Při jednom z nich zahynulo nejméně pět lidí. Souostroví Filipíny leží v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, a zemětřesení jsou proto častá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy